Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kultura

Rock powraca na scenę MOK w Pszowie. Koncerty już 20 listopada

20.11.2021 12:41 | 0 komentarzy | ska

Po ostatnich udanych koncertach, m.in. Anny Wyszkoni, organizatorzy wydarzeń w pszowskim MOK-u szykują gratkę dla miłośników ciężkiego brzmienia, nawiązując do tradycji Pszowa. Już 20 listopada odbędzie się wydarznie Rock - Koncert Ponad Podziałami.

Rock powraca na scenę MOK w Pszowie. Koncerty już 20 listopada
Podczas koncertu Rock Pszów zaprezentuje się m.in. zespół Batna z Jastrzębia-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rock powraca na scenę MOK w Pszowie. Koncerty już 20 listopada

Od 2004 roku w Pszowie organizowany jest Festiwal Rock Trendy, jednak miniony rok znacznie skomplikował sytuację kulturalną, co wpłynęło na brak wielu corocznych imprez – także tego wydarzenia. W tym roku jednak już festiwal się odbędzie, choć w nieco okrojonej formie. Co roku wydarzeniu przyświeca ważna idea. - W tym roku chcemy pokazać, że nie ma między nami podziałów, nie ma nienawiści i nikt nie jest ani lepszy, ani gorszy, wszyscy jesteśmy tacy sami – podkreśla Michalina Sulska z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Młodzi na scenie

Intencja była prosta. Koncert Rock Pszów ma dać jego uczestnikom ogromną dawkę pozytywnej energii i dobrych, rockowych brzmień. Na scenie wystąpią cztery formacje. Z Cieszyna przyjedzie zespół Rumore, który tworzą trzy osobowości muzyczne. Zespół gra muzykę z pogranicza indie, rock'a i grunge'u. Kolejną kapelą Koncertu Ponad Podziałami będzie zespół BATNA tegoroczny zwycięzca Antyfestu Antyradia, laureat "Złotej Kosy" oraz dwukrotny zwycięzca rockowej listy Turbo Top w Antyradiu. Chłopaki grają bezkompromisowego rocka z elementami metalowych pazurów.

Gwiazdy wieczoru

Nie zabraknie również gwiazd wieczoru: TRANSGRESJA oraz ZENEK KUPATASA. Transgresja swoimi kompozycjami wciąga w świat energetycznego psychodelicznego rocka. Elementem charakterystycznym koncertów zespołu jest także przykuwająca oko oprawa wizualna. Zenka Kupatasa i jego najsłynniejsze koncertowe przytulasy znają już fani rockowych brzmień z całej Polski. Zespół znany jest nie tylko z energetycznych koncertów, ale i bardzo wyszukanych tekstów. Sprzedaż biletów już ruszyła. 20 listopada, w dniu koncertu bilety będą dostępne w cenie 69 zł. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Nowiny.pl.