Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Kultura

Robert Bareja opowiedział o swojej twórczości podczas wieczoru autorskiego [ZDJĘCIA]

26.10.2021 14:25 | 0 komentarzy | ska

Kolejnym wydarzeniem, organizowanym przez Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" w ramach całorocznego projektu był wieczór autorski Roberta Barei, który opowiedział o swojej twórczości - tej malarskiej oraz tej muzycznej. 

Robert Bareja opowiedział o swojej twórczości podczas wieczoru autorskiego [ZDJĘCIA]
Robert Bareja pytany przez Robera Szymańskiego barwnie opowiadał o wydarzeniach ze swojej artystycznej drogi życiowej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Robert Bareja opowiedział o swojej twórczości podczas wieczoru autorskiego [ZDJĘCIA]

Na placu w Parku Zdrojowym stanęła niedawno plenerowa wystawa "Czasem fotografuję", przedstawiająca prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, którzy stworzyli zdjęcia pod okiem swojego nauczyciela i dyrektora Roberta Barei. 

Wieczór autorski przy kawie

Następnie w piątek 22 października w Domu Zdrojowym odbył się wieczór autorski, połączony z wystawą prac malarskich. 

- O muzyce, poezji, malarstwie; o drodze, talencie i cierpliwości; o tym, że czasem wystarczy dzień czy dwa, a czasem i kilka lat. O wybuchach, granatach i Darłówku. O pięknych kobietach i czytaniu między wierszami. O wrażliwości, interpretacji i tym, co może to zabić. O tym, dlaczego "Czwarta nad ranem" "i... słowa". Słowem - o swojej twórczości; o tym, jak to się zaczęło i co z tego wynikło - w sposób uroczy i wyjątkowy opowiedział w piątkowy wieczór artysta plastyk, malarz, poeta i muzyk - człowiek wielu talentów - Robert Bareja - relacjonują w ogromnym skrócie pasjonaci z Jastrzebskiego Klubu Fotograficznego "Niezależni". Wieczór w formie wywiadu poprowadził Robert Szymański. 

Prace na płótnie i na ekranie

Uczestnicy mieli okazję również zobaczyć prezentację multimedialną prac jastrzębskiego malarza, podczas której bogato ilustrował słowem kolejne dzieła, opowiadając o ich symbolice i okolicznościach powstania. 
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Prowadzenie Galerii - Pracowni Fotograficznej w nowo powstającym obiekcie „Łazienki III” jako wytwórni cooltury oraz prowadzenie zajęć w pracowni fotograficznej w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju" dofinansowanego ze środków budżetowych Miasto Jastrzębie-Zdrój