Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Kultura

Musiały mieć minimum pół wieku, aby wystąpić na tej imprezie. Do Gamowa zjechały stare maszyny rolnicze [ZDJĘCIA, WIDEO]

13.09.2021 12:17 | 0 komentarzy | (q)

Wystawa starych ciągników i maszyn rolniczych – to spotkanie, które zorganizowano w Gamowie. - Gmina Rudnik jest rolnicza, a że wielu rolników ma w stodołach i szopach pochowanych wiele starych ciągników i maszyn, to chcieliśmy to pokazać - tłumaczył w rozmowie z Nowinami wójt Piotr Rybka, który sam brał udział w paradzie jadąc ciągnikiem marki Fendt.

Musiały mieć minimum pół wieku, aby wystąpić na tej imprezie. Do Gamowa zjechały stare maszyny rolnicze [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt przyznał, że organizatorom zależało, aby najmłodsze pokolenie mogło zobaczyć, na czym kiedyś polegała praca na roli. - Jak rolnik, jako gospodarz musiał ciężko pracować. Jaki miał sprzęt do tego, żeby tę pracę wykonywać - powiedział nam wójt.

W spotkaniu wzięły udział ciągniki i maszyny mające minimum 50 lat. Jakie było zainteresowanie mieszkańców udziałem w tym spotkaniu? - Bardzo dobre - odpowiedział wójt Rybka.

Wydarzenie w Gamowie odbyło się w niedzielę 12 września. Najpierw uczestnicy zebrali się pod OSP Gamów, a później w korowodzie przejechali przez wieś. Nie zabrakło również możliwości obejrzenia zabytkowych maszyn z bliska.

To był więc atrakcyjny weekend dla niewielkiego Gamowa, liczącego około 350 mieszkańców. W sobotę odbyło się tam I Konne Rajtowanie Szlakiem Cesarskich Kurierów. Niedzielnego poranka świętowano dożynki, a kilka godzin później rozpoczęto spotkanie dedykowane rolnictwu.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.