Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Kultura

Rybniczanie bawili się na 25-leciu Fundacji Polsat. Wyjątkowy koncert na kampusie [ZDJĘCIA]

13.09.2021 10:07 | 0 komentarzy | ska

Koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat przyciągnął na teren kampusu akademickiego w Rybniku tłumy mieszkańców regionu. Tylu gwiazd w jednym miejscu dawno nie było w naszej okolicy. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Rybniczanie bawili się na 25-leciu Fundacji Polsat. Wyjątkowy koncert na kampusie [ZDJĘCIA]
Na rybnickiej scenie wystąpił m.in. Dawid Kwiatkowski. fot. PF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniczanie bawili się na 25-leciu Fundacji Polsat. Wyjątkowy koncert na kampusie [ZDJĘCIA]

Dawid Kwiatkowski, Roxi Węgiel, Viki Gabor, Sławomir, Grubson, Cleo, Enej, Michał Szpak, Natalia Nykiel, Sound’n’Grace, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Antek Smykiewicz – to właśnie oni wystąpiLI w Rybniku podczas koncertu „Fundacja Polsat 25 lat.

Koncert jest zwieńczeniem podjętych w ubiegłym roku działań Fundacji Polsat, dzięki którym Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zyskał nowe oblicze. Celem Fundacji była pomoc dzieciom z chorobami dróg oddechowych, które coraz częściej wywoływane są przez smog. Rybnicka otolaryngologia została wyremontowana, dzięki czemu pobyt małych pacjentów w szpitalu jest bardziej komfortowy, a proces leczenia może przebiegać szybciej. Inwestycja, warta 1,65 mln zł, pozwoliła na odnowienie sal, kuchni, pokoju zabiegowego, świetlicy i łazienki. Powstała też grota solna, w której pobyt korzystnie wpływa na układ oddechowy dzieci.

Inicjatywa ekologiczna

Remont oddziału rybnickiego szpitala wpisał się w inicjatywy, jakie Grupa Polsat podejmuje w obszarze walki ze smogiem i jego skutkami. Temu celowi służy m.in. powołanie Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Proekologiczne działania podejmowane przez Rybnik w kwestiach walki ze smogiem zainteresowały Polsat, efektem czego jest wybór właśnie tego miasta jako miejsca charytatywnych działań fundacji. 

Kilka razy przekładany

Przy okazji otwarcia wyremontowanego oddziału szpitala w czerwcu ubiegłego roku Telewizja Polsat planowała wraz z Prezydentem Miasta Rybnika organizację koncertu z okazji Dnia Dziecka, jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym wydarzenie zostało odłożone w czasie.  Kilka razy przekładany koncert w końcu odbył się w niedzielę 12 września. Miasto Rybnik poniosło jedynie koszt ochrony imprezy w wysokości 35 tys. zł.