Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Kultura

Poszliśmy śladami dawnych Wodzisławian [ZDJĘCIA, LIVE]

01.08.2021 11:24 | 2 komentarze | AgaKa

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przygotowało grę terenową "Kto, gdzie, kiedy. Śladami dawnych Wodzisławian". Na czym polega i czego można się z niej dowiedzieć? Sprawdziliśmy.

Poszliśmy śladami dawnych Wodzisławian [ZDJĘCIA, LIVE]
Ze względu na niesprzyjającą pogodę, wodzisławskie Muzeum wyznaczy dodatkowy termin, w którym ponownie można będzie wziąć udział w grze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czym to polega?

Gra pozwala nam odkryć dziesięć postaci związanych z Wodzisławiem, o których, być może wcześniej nie słyszeliście, a z pewnością warto je poznać.

Zabawa zaczyna się na Rynku 24, czyli w miejscu gdzie mieszczą się biura Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Wchodzimy do środka, podpisujemy się na liście uczestników, otrzymujemy książeczkę z opisem postaci i ruszamy w trasę w poszukiwaniu 10 miejsc związanych z daną osobą.

Dla kogo?

Gra przeznaczona jest dla całych rodzin, ale można wziąć w niej udział także solo. Jeśli w grze chcą wziąć udział dzieci, warunkiem jest, by była z nimi jedna osoba dorosła (kwestie bezpieczeństwa).

Skąd mam widzieć, gdzie mam iść?

No właśnie - skąd mam wiedzieć, gdzie iść, skoro nie mam mapy? Wyjścia są dwa: kolejne miejsce można bardzo łatwo odgadnąć już po 3 pierwszych zdaniach opisu dotyczącego danej osoby. Moża też zapytać wolontariuszy znajdujących się na trasie, którzy wydają nam naklejki z podobizną osoby, której dotyczy dane miejsce. Przechodzimy trasę, a po zebraniu 10 naklejek w naszej książeczce wracamy do biura Muzeum odebrać nagrodę.

Przewidywany czas przejścia trasy to około 45 - 60 minut, ale gra nie jest na czas. Jest to raczej forma „Spaceru z zabytkami”.

Postacie

W książeczce znajdujemy 10 postaci związanych z Wodzisławiem Śląskim i miejscami znajdującymi się w obrębie Rynku, z którymi dana postać w jakiś sposób była związana (urodziła się tam, mieszkała, prowadziła biznes). Poznajemy historię Ignatza Franka (człowiek rzetelny i oddany lecznictwu, miał swoją aptekę i rozlewnię wód mineralnych), księdza Henryka Weltike (miał swój olbrzymi udział w realizacji projektu budowy kościoła parafialnego), Richarda Kugele (nauczyciel, kompozytor) czy Oskara Uherka (Uherkowie byli jednymi z najzamożniejszych rodzin miasta, związani byli z młynarstwem).

Ze względu na złe warunki atmosferyczne, wodzisławskie Muzeum odwołało imprezę, ale wyznaczy nowy termin rozegrania gry. O szczegółach będzie informowało na swoim profilu na Facebooku. Podlinkowujemy na skróty:

Zobacz live z trasy gry. Zachęciliśmy cię do wzięcia udziału?