Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Kultura

Prestiżowe wyróżnienia dla Marty Kołodziejczyk z Wodzisławia. Koniecznie zobacz jej fotografie!

27.07.2021 14:42 | 2 komentarze | art

Marta Kołodziejczyk z Wodzisławia Śląskiego została wyróżniona w międzynarodowym konkursie fotograficznym MonoVisions 2021, wiodącego magazynu fotografii czarno-białej, którego celem jest odkrycie najlepszych monochromatycznych fotografów z całego świata i zapewnienie najlepszych możliwości bycia rozpoznanym i nagradzanym za ich pracę.

Prestiżowe wyróżnienia dla Marty Kołodziejczyk z Wodzisławia. Koniecznie zobacz jej fotografie!
Marta Kołodziejczyk otrzymała dwa wyróżnienia w konkursie fotograficznym MonoVisions 2021
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Coroczny konkurs jest otwarty dla fotografów ze wszystkich środowisk i na wszystkich poziomach, w tym - profesjonalistów i amatorów. Akceptowane są wszystkie formy fotografii czarno-białej tworzonej metodami tradycyjnymi lub cyfrowymi. Marta Kołodziejczyk otrzymała wyróżnienia w dwóch kategoriach konkursowych "Fine art" oraz "People.

"Poles Apart"

W tej pierwszej zaprezentowała fotografię pt. "Poles Apart". Oto jej opis: "Czasami w życiu są chwile, w których oddalamy się, próbując być bliżej. Dni, miesiące zamętu uczuć i chęci wyrwania się z tego chaosu. W rzeczywistości wystarczy chwila nieuwagi, aby zboczyć z kursu. A potem jesteśmy bezlitośnie sami ze sobą."

Fotografię można zobaczyć tutaj (kliknij)

"Hair Story"

W kategorii "People" Kołodziejczyk otrzymała wyróżnienie za fotografię pt. "Hair Story". Opis fotografii: "Każdy z nas ma swoją historię. Każdy z nas ma swoje tajemnice i doświadczenia. Dobre i złe. Tragedie i radości. Historia dziewczyny ze zdjęcia, mojej niezastąpionej szwagierki, którą kocham i podziwiam, zostaje dla mnie i dla niej. Jest jedną z najsilniejszych kobiet, jakie znam. Broni swoich praw, powodów i uczuć jak nikt inny. Nieustannie uczę się od niej ciszy w burzy i prawdy w czasach kłamstwa. Chcę, aby wszyscy zobaczyli na tym zdjęciu część swojej historii, zastanowili się nad tym i znaleźli siłę, by przezwyciężyć to, co stoi im na przeszkodzie."

Fotografię można zobaczyć tutaj (kliknij)

Marta Kołodziejczyk

Fotografka poszukująca tego, co dla niej ważne i piękne. W nieustannej pogoni za emocjami, z pasją stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie obrazów. Uzależniona od melancholii i przeszłości, walczy o swój kawałek teraźniejszości. Studentka grafiki na WSTi w Katowicach, zafascynowana komunikacją wizualną, dążąca do poszerzenia swojej wiedzy we wszystkim, co dotyczy sztuk wizualnych.