Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Kultura

Nie będzie weryfikacji biletów? Kieca i Karwot zachęcają do uczestnictwa w Reggae Festiwalu

15.07.2021 17:44 | 15 komentarzy | juk

- My nie mamy prawa was sprawdzać, więc nie będziemy tego robić. Od was zależy czy przyjdziecie. Chcemy, żebyście byli z nami i świetnie się bawili - mówią organizatorzy Reggae Festiwalu zapraszając mieszkańców regionu do uczestnictwa w nim.

Nie będzie weryfikacji biletów? Kieca i Karwot zachęcają do uczestnictwa w Reggae Festiwalu
Mieczysław Kieca wraz z Rafałem Karwotem w krótkim nagraniu odpowiadają na ważne pytanie: jak będzie wyglądać weryfikacja osób zaszczepionych i niezaszczepionych, które będą brały udział w Reggae Festiwalu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już 24 lipca Wodzisław Śl. po raz kolejny ma stanąć się Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi. 18. edycja tej imprezy odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej. Dziś (15.07) w mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie prezydenta Mieczysława Kiecy oraz Rafała Karwota z zespołu Tabu, w którym odpowiadają na ważne pytanie: jak będzie wyglądać weryfikacja osób zaszczepionych i niezaszczepionych biorących udział w imprezie.

Nie będzie weryfikacji?

- Już za kilka dni na wodzisławskim stadionie wbrew temu, na czym zależy niektórym, odbędzie się Reggae Festiwal. Nie straszny nam cały hejt i wszyscy, którzy robią wszystko, żeby nasz festiwal zeszpecić. Nie uda się wam - zaczął krótki film wyraźnie rozbawiony Mieczysław Kieca. Dalej głos przejął Rafał Karwot. - Pytacie nas, jak będzie weryfikować, to czy jesteście zaszczepieni, czy nie. My nie mamy prawa was sprawdzać, więc nie będziemy tego robić. Od was zależy czy przyjdziecie. My chcemy, żebyście byli z nami i świetnie się bawili - mówił. Następnie wodzisławski prezydent zapowiedział, że jeżeli komuś nie udało się jeszcze zakupić biletu online, to może to zrobić w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury. - Robimy wszystko, aby w dniu koncertu były kasy na stadionie - poinformował na koniec.

Bilety tylko dla zaszczepionych

Przypomnijmy, że bilety na wydarzenie w cenie 20 zł można było zakupić do tej porty tylko online. Organizatorzy podzielili je na dwie pule: pierwsza jest dla osób z certyfikatem, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej; a druga dla wszystkich pozostałych w tym osób bez certyfikatu. W tym drugim przypadku zaplanowano 250 biletów. Po uruchomieniu sprzedaży zostały one bardzo szybko wykupione. W puli biletów dla osób zaszczepionych jest z kolei jeszcze ponad 9 tys. dostępnych wejściówek.

My nie mamy prawa was sprawdzać, więc nie będziemy tego robić - mówi Rafał Karwot.

Co mówi regulamin?

Przyjrzeliśmy się regulaminowi imprezy. Jak w nim czytamy "osoby, które zakupią bilet dla osób bez certyfikatu, będą musiały przy wejściu na imprezę wypełnić oświadczenie, że według swojej najlepszej wiedzy nie są osobami zakażonymi oraz że nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór tego oświadczenia jest dostępny na stronie Organizatora". Jeden z punktów dotyczy również tych osób, które zakupiły bilety dla zaszczepionych. Informuje on, że "osoby, które zakupiły bilet dla osób z certyfikatem, mogą zostać poproszone o okazanie certyfikatu przez uprawnione służby". Jakie to służby? W regulaminie nie zostało to wyjaśnione. Jak ten zapis ma się jednak do zapowiedzi Rafała Karwota i Mieczysława Kiecy? Do tematu będziemy wracać.

Zobacz także:

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.