Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

Jazzowe rytmy zagościły na Bulwarach Nadodrzańskich [ZDJECIA]

11.07.2021 21:12 | 1 komentarz | tom

W niedzielny ciepły wieczór na Bulwarach Nadodrzańskich Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało koncert jazzowy. Na scenie wystąpił zespół wokalny Silesian Jazz Daughters oraz zagrał Adam Jarzmik Sextet. Publiczność tłumnie zabrała się przy stolikach oraz jak zawsze na okolicznych wałach aby posłuchać ciekawej muzyki.

Jazzowe rytmy zagościły na Bulwarach Nadodrzańskich [ZDJECIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


SILESIAN JAZZ DAUGHTERS – to zespół wokalny w skład którego wchodzą: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek. Tercet zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury w styczniu 2021 roku, a już w lutym wystąpił na scenie RCK z dwoma utworami na koncercie piosenki musicalowej. Po kilku miesiącach wystartował w pierwszych przesłuchaniach- a dokładnie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Mikrofon Siemiona” w Siemianowicach Śląskich i zdobyły 1 miejsce, otrzymując główną nagrodę. Zespół tworzą trzy wspaniałe wokalistki, śpiewające w trzygłosie i brzmiące jak jeden głos. W ich repertuarze znajdą się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika.
ADAM JARZMIK – urodził się 10.07.1990 roku w Gliwicach. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego oraz kompozycji i aranżacji. Od 2015 roku pedagog tejże uczelni. Jako 17-latek zadebiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie" ze swoim kwartetem. Największy wpływ na profesjonalną drogę artystyczną pianisty miał okres studiów o specjalności „Kompozycja i Aranżacja". Założył on wówczas swój autorski zespół „Adam Jarzmik Quintet", którego efekty intensywnej i twórczej pracy zostały nagrodzone na wszystkich festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Wynikiem tej działalności są trzy albumy „Euphoria"(Audio Cave), „Live At Radio Katowice"(Jazz Forum) oraz „On The Way Home" (Audio Cave) z gościnnym udziałem nowojorskiego gitarzysty Mike'a Moreno. W ankiecie Jazz Top 2017 magazynu JazzForum wyróżniony w dwóch kategoriach „Nowa Nadzieja- zespół" i „Nowa Nadzieja- muzyk". Kierownik artystyczny projektów „Amy Winehouse Symfoniczni-e" oraz „Integracja Malowana Dźwiękiem". W swej dotychczasowej karierze koncertował m.in Nowym Yorku, Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji, Anglii, Czechach, Litwie, Ukrainie, Niemczech i Serbii".

Skład zespołu: Adam Jarzmik - fortepian, aranżacje, Jakub Łępa - saksofony, Szymon Klekowicki - puzon, flugelhorn, Michał Zwierniak - gitary, Jedrzej Łaciak - bass akustycznym, Mateusz Lorenowicz - perkusja.