Niedziela, 25 lipca 2021

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Kultura

Hit czy kit? Dyrektor MOK w Jastrzębiu-Zdroju nagrał "Wakacyjne Figo Fago" [WIDEO]

18.06.2021 10:59 | 15 komentarzy | ska

Zarówno wiele słów uznania, jak i krytyki zbiera w mediach społecznościowych utwór "Wakacyjne Figo Fago" nagrany przez dyrektora MOK w Jastrzębiu-Zdroju Janusza Jurczaka oraz tancerkę Agnieszkę Cichoń. Autorzy utrzymują, że to nietypowy żart muzyczny, natomiast krytycy zarzucają piosence wydźwięk seksistowski. 

Hit czy kit? Dyrektor MOK w Jastrzębiu-Zdroju nagrał "Wakacyjne Figo Fago" [WIDEO]
Kadr z teledysku "Wakacyjne Figo Fago" w wykonaniu Janusza Jurczaka i Agnieszki Cichoń. fot. Youtube
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hit czy kit? Dyrektor MOK w Jastrzębiu-Zdroju nagrał "Wakacyjne Figo Fago" [WIDEO]

Teledysk i słowa piosenki "Wakacyjne Figo Fago" stały sie polem dyskusji mieszkańców i osób publicznych z Jastrzębia-Zdroju. W mediach pojawiło się wiele głosów poparcia, jak np. prezydent Anny Hetman. - Na radosne wakacje, radosny utwór naszych jastrzębskich artystów Janusz Jurczak i Agnieszka Cichoń. Brawo - napisała Anna Hetman na swoim profilu, udostępniając radosną twórczość dyrektora MOK. 

Z drugiej strony pojawiają się głosy krytyczne, zarzucające seksizm. "Mhm, uwielbiam jak osoby publiczne tworzą seksistowskie dzieła" - pisze jeden z internautów w komentarzu pod filmem w portalu Youtube. 

Sam twórca, czyli dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju Janusz Jurczak przekonuje, że klip jest formą muzycznego żartu. Bliżej mu więc do kabaretu niż muzycznej twórczości. 

A jakie jest Wasze zdanie na temat piosenki? Posłuchajcie całości: