Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Andrzej Kuśnierz zabrał wędrowników na Trójmorski Wierch i Śnieżnik

31.05.2021 12:57 | 0 komentarzy | ma.w

Widać było, że wielu już się nie mogło doczekać kiedy wrócimy w góry - przyznaje organizator wypraw z Raciborza. Pogoda dopisała wycieczkowiczom - w czasie wędrówek nie spadła ani jedna kropla deszczu.

Andrzej Kuśnierz zabrał wędrowników na Trójmorski Wierch i Śnieżnik
Andrzej Kuśnierz (z lewej) i Piotr Wołoszyn na wyprawie na Trójmorski Wierch i Śnieżnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miłośnicy górskich wypraw z PTTK Racibórz udali się wczesnym rankiem 30 maja do Jodłowa. Tam - wpierw czerwonym szlakiem, a następnie zielonym - weszli na Śnieżnik. - Wróciliśmy stamtąd do schroniska, skąd po krótkiej przerwie nastąpiło zejście czerwonym szlakiem do Międzygórza, gdzie czekał na nas autokar - relacjonuje A. Kuśnierz. Turyści z Raciborza mogli zobaczyć Wodospady "Wilczki". Grupa licząca 35 osób wróciła w niedzielę o godz. 20.40 na raciborski dworzec PKS.

Kuśnierz podaje zawsze raport wiekowy dotyczący uczestników wyprawy: najstarszy uczestnik pochwalił się rocznikiem 1955, a najmłodszy był trzydziestolatkiem.

- Po kilkumiesięcznej przerwie dalej realizujemy wyprawy górskie. Większość osób już nie mogła się doczekać kiedy pojedziemy. W dużym stopniu ograniczała nas pandemia. Nastroje w trakcie majowej wyjazdu były bardzo pozytywne. Pogoda nam dopisała, podczas naszej wędrówki nie spadła ani kropla deszczu. Dopiero po wejściu do autokaru, w drodze powrotnej zaczęło padać. Myślę, że większość trasy była dość malownicza, do tego otaczały nas piękne widoki - przekazał nam Andrzej Kuśnierz.

Kolejną wyprawę w PTTK planują już w sobotę 5 czerwca w rejon Beskidów, a następny wyjazd - 24 lipca. - W sumie, w tym roku nie mamy aż tak dużo wypraw, więc polecam je wszystkie. Pozostałe terminy i szczegółowe regulaminy będą się ukazywać na stronie PTTK Racibórz i na naszym Facebooku - podsumowuje A. Kuśnierz.


  • TRÓJMORSKI WIERCH 1145 m.n.p.m. Szczyt w Masywie Śnieżnika w Sudetach Wschodnich.
  • ŚNIEŻNIK 1425 m.n.p.m. Najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Szczyt zaliczany do Korony Gór Polski.

Jak PTTK zapowiadało tę wyprawę?

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Jodłowie, skąd z Rozdroża pod Kamiennym Garbem wyruszymy czerwonym szlakiem, którym będziemy wędrować przez szczyty Trójmorskiego Wierchu i Puchacza aż do przełęczy Puchacza. Z przełęczy zielonym szlakiem wejdziemy na Gaworek i Mały Śnieżnik, następnie tym samym szlakiem udamy się do schroniska Pod Śnieżnikiem. Po około godzinnym odpoczynku w Schronisku udamy się na szczyt Śnieżnika oraz do źródeł Morawy. Później trawersując wierzchołek Śnieżnika, dojdziemy do zielonego szlaku, a następnie spod hali pod Śnieżnikiem szlakiem czerwonym zejdziemy do Międzygórza Górnego i Autokaru. W Międzygórzu zatrzymamy się na około 30 minut, by zobaczyć jeden z najpiękniejszych wodospadów w tej części Sudetów: Wodospad Wilczki. Następnie udamy się w drogę powrotną do Raciborza.

Długość trasy ok. 20 km. Suma podejść ok. 900 m.


Do pobrania: Regulamin wyprawy górskiej zaplanowanej 5 czerwca 2021 roku - Szlakami Beskidu Żywieckiego

Pobierz Dokument 05.06.2021 r.pdf (format pdf, rozmiar ~217.3 k)