Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Kultura

Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie oczarowała mieszkańców Raciborza i okolic [ZDJĘCIA]

16.05.2021 17:58 | 1 komentarz | żet

Tłumy mieszkańców naszego regionu spragnionych słońca i kultury dotarły dziś do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, gdzie zorganizowano koncert kwartetu smyczkowego 4Ever.

Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie oczarowała mieszkańców Raciborza i okolic [ZDJĘCIA]
Muzycy na platformie widokowej, publiczność w labiryncie krzewów i kwiatów. Koncert "Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie" okazał się strzałem w dziesiątkę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pamiętacie Trio Appassionato? Teraz Paulina Świerczek, Wiktoria Linek i Marta Linek połączyły swe muzyczne talenty z wiolonczelistą Dominikiem Kilijanem. Tak powstawał kwartet smyczkowy 4Ever.

Wiktoria Linek, Marta Linek, Paulina Świerczek i Dominik Kilijan zagrali takie przeboje jak "Moon River", "Dancing Queen", "What a wonderful world", czy "Fly me to the moon".

Młodzi muzycy zagrali w niedzielne popołudnie 16 maja przepiękny koncert. Wydarzenie zorganizowano w Zaczarowanym Ogrodzie Arboretum Bramy Morawskiej.

Muzycy grali na platformie widokowej, natomiast publiczność zasiadła pośród krzewów i kwiatów poniżej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę - przyciągnął tłumy mieszkańców z całego regionu.

Bieg przełożony, ale koncert został

- Miejsce jest po prostu cudowne - mówi o Zaczarowanym Ogrodzie dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew. - Myśmy na dzisiaj mieli zaplanowany "Bieg Tropem Wilczym", który miał się kończyć koncertem. Ale bieg został przesunięty. Biegu nie ma, ale został koncert - wyjaśnia dyrektor RCK. Dyrektor J. Maksym-Benczew przyznaje, że pomysł na koncert smyczkowy w Arboretum Bramy Morawskiej zrodził się jeszcze zimą podczas spotkania z dyrektor arboretum Elżbietą Skrzymowską.

dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew o muzyce i... zwierzętach

- Takie koncerty zawsze mi się marzyły i mam wrażenie, że pani Asia Benczew czytała w moich myślach. Spytała, czy może się odbyć tutaj taki koncert i ja nie mogłam nic innego zrobić, jak tylko się zgodzić. Najbardziej się cieszę, że po godzinie 12 zmieniła się pogoda, bo do południa myślałam, że to będzie musiało być przełożone  - mówi Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej.

Miłośniczka przyrody z muzyczną duszą

Dodajmy, że dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska sama ma związki z muzyką. - Pochodzę z muzycznej rodziny. Od piątego roku życia gram na skrzypcach, więc sama również jestem osobą grającą. Bardzo się cieszę, że kwartet smyczkowy 4Ever też może gdzieś zagrać, bo osobom muzykującym bardzo brakuje kontaktu z publicznością. Myślę, że dziś szczęśliwi są i słuchacze, i wykonawcy - dodaje E. Skrzymowska.

dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska o koncercie

- Widzieliśmy zdjęcia ogrodu w Internecie i postanowiliśmy przyjechać. Nie wiedzieliśmy, że trafimy na koncert. Super pomysł - powiedzieli nam Damian Grabiec i Angelika Solich, którzy przyjechali do Raciborza z Gołkowic oraz Jastrzębia-Zdroju.

Kolejny koncert w sierpniu

Kto przegapił koncert w Zaczarowanym Ogrodzie Arboretum Bramy Morawskiej, ten już dziś może wpisać sobie do kalendarza termin kolejnego - 15 sierpnia 2021 r. Koncert będzie zwieńczeniem dwukrotnie przełożonego "Biegu Tropem Wilczym", który jest organizowany w celu upamiętnienia żołnierzy podziemia antykomunistycznego.