Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Kultura

Biblioteka w Raciborzu wprowadza nowy katalog online

19.02.2021 09:11 | 0 komentarzy | d

Raciborska biblioteka wprowadza nowy, doskonalszy katalog biblioteczny. Po dwudniowym zamknięciu oddziałów i filii biblioteki oraz wdrożeniu systemu od piątku 19 lutego czytelnicy mogą ponownie odwiedzać bibliotekę i odkrywać korzyści nowego katalogu.

Biblioteka w Raciborzu wprowadza nowy katalog online
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy katalog to nowe możliwości. Czytelnicy mogą wyszukiwać książki/filmy/gry według lokalizacji, dostępności, typu dokumentu, roku wydania, serii czy języka. Ponadto dzięki nowemu katalogowi można samodzielnie zapisać się do biblioteki, oceniać i recenzować przeczytane książki, obejrzane filmy itp. czy utworzyć własną „PÓŁKĘ” na ulubione zbiory do przeczytania/obejrzenia/ wysłuchania „na później”. Użytkownicy mogą także samodzielnie przedłużyć termin zwrotu oraz zamawiać i rezerwować zbiory.

Nowy katalog jest dostępny dla wszystkich. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z katalogu przy pomocy klawisza TAB na klawiaturze (oraz strzałek i spacji w przypadku menu). Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. W górnym prawym rogu znajdują się przyciski do powiększania / zmniejszania czcionki oraz opcja „Wybierz kontrast”. Ponadto, co ucieszy na pewno osoby korzystające z telefonów i tabletów, nowy katalog działa także na urządzeniach mobilnych.

Nowością jest także logowanie do konta bibliotecznego za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail. Począwszy od 19 lutego, czytelnicy mogą samodzielnie migrować swoje konto lub zapisać się do biblioteki za pośrednictwem Internetu. Wszelkie wskazówki, instrukcje i wytyczne dotyczące logowania i korzystania z katalogu są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

Adres nowego katalogu bibliotecznego: katalog.biblrac.pl.

- Liczymy, że katalog przypadnie do gustu naszym czytelnikom i przyciągnie do biblioteki nowych użytkowników. Nasi pracownicy służą pomocą, szczególnie w kwestii logowania. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy kontaktować się pod nr tel. 515 276 612 - informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.