Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Kultura

Operacja "Eagle" - Niemcy 1945 – skorzystaj z darmowego ebooka

05.01.2021 11:10 | 0 komentarzy | d

Raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra życzą swoim czytelnikom samych dobrych lektur w nowym roku, a w ramach prezentu proponują darmowy dostęp do książki elektronicznej „Operacja „Eagle”-Niemcy 1945” autorstwa Agaty Tyszkiewicz i Jakuba Tyszkiewicza. Ten i pozostałe e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu.

Operacja "Eagle" - Niemcy 1945 – skorzystaj z darmowego ebooka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Książka powstała na podstawie niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskich i polskich. Ukazuje ona tragiczne losy 32 „polskich James’ów Bond’ów”, zrzuconych na terytorium Trzeciej Rzeszy w marcu i kwietniu 1945 r., w ramach operacji o kryptonimie „Eagle”. Zadaniem polskich wywiadowców było zbieranie istotnych informacji dla amerykańskiego wywiadu. Spadochroniarze rekrutowali się z żołnierzy, których najpierw siłą wcielono do Wermachtu z terytorium Górnego Śląska i Pomorza. Po dostaniu się do alianckiej niewoli trafili do szeregów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, by wreszcie po specjalnym przeszkoleniu stać się agentami OSS. Ich historia została przedstawiona na szerszym tle innych polskich działań wywiadowczych w czasie II wojny światowej i ludzi w nich zaangażowanych. Autorzy piszą o ciekawej historii w przystępny sposób, przeplatają opis przygotowań do misji i jej przebieg treściami fabularyzowanymi będącymi autorską rekonstrukcją zdarzeń opartą na unikalnych dokumentach historycznych.

„Operacja „Eagle”-Niemcy 1945” jest dostępna jako prezent do 31 stycznia. Aby wypożyczyć książkę i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Przy okazji, biblioteka przypomina również o możliwości skorzystania z darmowego dostępu do platformy Legimi - największej platformy e-booków w Polsce! Szczegóły tutaj.

źródło: MiPBP Racibórz