Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

W krainie baśni Andersena. Znamy wyniki konkursu [ZDJĘCIA]

10.12.2020 12:43 | 0 komentarzy | d

Calineczka, Królowa śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko i Księżniczka na ziarnku grochu wypełniły wnętrze Galerii Gawra w raciborskiej bibliotece przy Kasprowicza 12. Właśnie rozstrzygnięto tu Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „W krainie baśni Andersena”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie baśni Andersena” wzięło udział 204 uczestników w wieku od 3 do 63 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. z Gdyni, Rybnika, Kędzierzyna–Koźla, Jagatowa, Gdańska, Rumi, Zamościa i Żor. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni J. Ch. Andersena. Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz najbardziej znanych baśni Andersena, na ilustracjach pojawili się również bohaterowie takich utworów jak „Kwiaty małej Idy”, „Bałwan ze śniegu”, „Słowik” czy „Anioł”.

Wyniki konkursu dostępne TUTAJ.

Organizatorzy informują, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 od poniedziałku 14 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki. Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 31 grudnia.

– Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Gawra, mieszczącej się w naszej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.