Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Wodzisław Śl. wczoraj i dziś. Niezwykły kalendarz na 2021 rok

02.12.2020 14:08 | 0 komentarzy | juk

Dawne miasto we współczesnych odsłonach. Tak można opisać karty kalendarza, które są zestawieniem zdjęć i rycin historycznego i teraźniejszego Wodzisławia Śl.

Wodzisław Śl. wczoraj i dziś. Niezwykły kalendarz na 2021 rok
Do mieszkańców trafi blisko 2 tys. ściennych kalendarzy. Materiały będą dystrybuowane m.in. podczas Wodzisławskiego Ekobazaru, a także poprzez Rady Dzielnic.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kalendarz miejski na 2021 r. to najnowsza publikacja wodzisławskiego magistratu. Motywem przewodnim jest przenikanie się dawnych i współczesnych zakątków miasta. To retrospekcja, która pobudza wyobraźnię i zabiera w niezwykłą podróż w czasie.

- Karty kalendarza to zestawienie zdjęć i rycin dawnego i teraźniejszego Wodzisławia Śl. Wyjątkową, nie boimy się tego mówić, publikację złożyliśmy z materiałów, które dostarczył nam dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa, oraz z fotografii wykonanych przez Grzegorza Matlę i Marcina Gibę - przekazują pracownicy wydziału dialogu, promocji i kultury, którzy są pomysłodawcami publikacji.

Do mieszkańców trafi blisko 2 tys. ściennych kalendarzy. Materiały będą dystrybuowane m.in. podczas Wodzisławskiego Ekobazaru, a także poprzez Rady Dzielnic. Wydział dialogu, promocji i kultury planuje ponadto uruchomienie dwóch wystaw z wykorzystaniem grafik z kalendarza. - Cieszę się, że dzięki kalendarzowi możemy spojrzeć na teraźniejszy Wodzisław Śl., z sentymentem i szacunkiem dla naszych przodków. To właśnie oni niegdyś spacerowali tymi uliczkami. To oni tworzyli i budowali nasze miasto, nasz dom, to miejsce - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Kalendarz można zobaczyć TUTAJ.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.