Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Zamiast dyrektora, organizacja pozarządowa poprowadzi WCK?

01.12.2020 14:49 | 2 komentarze | juk

- Idźmy z duchem czasu i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego - mówi stowarzyszenie Wodzisław 2.0 i proponuje zmianę w funkcjonowaniu Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zamiast dyrektora, organizacja pozarządowa poprowadzi WCK?
Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 wystosowało list otwarty do prezydenta Wodzisławia Śl. w sprawie zmian w modelu działania Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaniem działaczy stowarzyszenia Wodzisław 2.0, wakat na stanowisko dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury jest dobrym momentem na zastanowienie się nad modelem działania placówki. W efekcie wystosowali list otwarty do prezydenta Wodzisławia Śl.

"Idąc z duchem czasu i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego proponujemy powierzenie opieki nad WCK organizacji pozarządowej. Mamy w Wodzisławiu stowarzyszenia kulturalne, które działają prężnie pozyskując środki zewnętrze na realizację swoich pomysłów" zaproponowali w liście działacze Wodzisławia 2.0. W dalszej części podkreślali, że organizacje pozarządowe działają na zasadach wolontariatu, dlatego miasto sporo mogłoby zaoszczędzić z tego tytułu. "Prawnie jest możliwe, by w drodze przetargu powierzyć zarządzanie instytucją kultury organizacji pozarządowej. Mógłby to być bodziec do rozwoju kultury, która działa najlepiej gdy jest oddolna i niezależna od władz tak państwowych jak i samorządowych" podkreślili.