Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Zdjęcie „Zagadka” z ŚDS w Raciborzu na podium konkursu

20.11.2020 18:00 | 0 komentarzy | ma.w

Niepełnosprawni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zdobyli trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie PFRON-u.

Zdjęcie „Zagadka” z ŚDS w Raciborzu na podium konkursu
Nagrodzone zdjęcie w konkursie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To element realizowania misji Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu, która brzmi: „Wspieramy wspólny rozwój i osobisty potencjał, żeby żyć w pełni razem”. Podopieczni ośrodka wzięli udział w 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. „Tajemnica mojej wyobraźni”. Zorganizował go Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach.

Odbiór nagrody w śląskim oddziale PFRON.

Do konkursu zgłoszono z Raciborza dwa zdjęcia. Jedno z nich pt. „Zagadka” zdobyło trzecią nagrodę (wśród ponad 150 zgłoszonych do konkursu zdjęć) na szczeblu wojewódzkim. Praca została zakwalifikowana do następnego, ogólnopolskiego etapu. Laureatami konkursu zostali Dariusz Mucha i Krzysztof Szłapka. – Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością realizowali projekt pod kierownictwem Szymona Jasińskiego, który pracuje jako pedagog – terapeuta w ŚDS w Raciborzu i psycholożki Jolanty Brodaczewskiej – przekazała nam Magdalena Procajło kierowniczka ŚDS.

Mamy nadzieję, że osiągnięty sukces pozwoli nam stwarzać jeszcze lepsze warunki do rozwijania pasji przez naszych podopiecznych. Na początku tego roku dodatkowo od oferty prowadzonych przez nas zajęć powstały grupy zainteresowań. Ich uczestnicy mogą rozwijać swoje talenty i kreatywnie spędzać czas pod okiem wspierającego personelu – tłumaczy M. Procajło.

Z wykorzystaniem zwycięskiego zdjęcia powstał kalendarz na rok 2021, który w ramach podziękowania otrzymali pracownicy PFRON w Katowicach. Delegacja ŚDS w piątek 30 października z rąk dyrektora śląskiego oddziału PFRON Jana Wrońskiego odebrała nagrody dla autorów zdjęcia oraz list gratulacyjny dla ośrodka.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest prowadzony od ponad 6 lat przez raciborskie Stowarzyszenie „Dom”. To specjalistyczny ośrodek dziennego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu raciborskiego. Mieści się w Raciborzu przy ul. Grzonki 1.

(opr. m)