Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Święto niepodległości z Raciborskim Centrum Kultury

10.11.2020 10:49 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na finał projektu "Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia". Wydarzenie to wpisuje się w obchody Święta Niepodległości.

Święto niepodległości z Raciborskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Niestety aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala nam się spotkać w budynku RCK, ale zapraszamy do uczestnictwa poprzez naszą stronę www.rck.com.pl, www.facebook.com oraz YouTube.

11 listopada będziemy mieli okazję zobaczyć online film podsumowujący projekt, wystawę zdjęć z realizacji działań oraz spektakl teatralny pt. "Ballada o Brzeziu" w reżyserii Grażyny Tabor.

Premierowy pokaz zaplanowano na godz. 17.00. Zapraszamy do odkrywania z nami wielkiej historii "małej ojczyzny" (https://www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2250-final-projektu----bylismy-jestesmy-bedziemy-kamienie-graniczne-brzezia--039---039-.html).

W ramach projektu budowana jest podstrona brzeski-parafianin.pl, gdzie znajdą się m.in. wszystkie materiały z działań Projektu.

To wszystko jutro a już dzisiaj zapraszamy na ostatni wywiad zrealizowany w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”.

W rozmowie Ireneusza Burka z Małgorzatą Rother-Burek m.in. przedstawione są historie dotyczące Dworu w Brzeziu takie, jak: oszustwo Niemców podczas plebiscytu, pobyty Arka Bożka w tym miejscu, Uniwersytet Ludowy...

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=m938J4f1TcY

Zdjęcia i montaż: Adrian Szczypiński

Partnerem w realizacji programu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

źródło: RCK