Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Kultura

Żory zamknęły jednostki kultury. Które?

09.11.2020 11:28 | 0 komentarzy | AgaKa

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami wszystkie instytucje kultury pozostają zamknięte do niedzieli, 29 listopada. Są to m.in. muzea, galerie sztuki, teatry, filharmonie, opery, kina, kluby filmowe, biblioteki, archiwa oraz  stała działalność  związana z kulturą.

Żory zamknęły jednostki kultury. Które?
fot. Wojciech Bęczarski / arch. UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z powyższym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach nie będą realizowane zamówienia oraz nie będzie możliwe wypożyczanie zbiorów. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o stosowną ilość dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane.

Muzeum pozostanie zamknięte dla zwiedzających. Zamknięty będzie również Punkt Informacji Miejskiej. Pracownicy poszczególnych działów Muzeum pozostają na swoich stanowiskach pracy. Wszelkie sprawy wymagające załatwienia w biurach Muzeum, wymagają wcześniejszej konsultacji telefonicznej pod numerem telefonu 32 43 43 714 i umówienia terminu wizyty.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz kino „Na Starówce” również zawieszają swoją działalność. Przy ścisłym dostosowaniu do zasad reżimu sanitarnego dopuszczona jest możliwość prowadzenia prób i przygotowań do nadchodzących wydarzeń online bez udziału publiczności. Wszystkie zaplanowane wydarzenia z udziałem publiczności oraz zajęcia zostają odwołane.