Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Obchody roku Leopolda Tyrmanda w Raciborskim Centrum Kultury

21.10.2020 12:33 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na film "Pan T." oraz wystawę "Leopold Tyrmand - o stylu bycia w kontrze".

Obchody roku Leopolda Tyrmanda w Raciborskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
5 czwartek

Obchody roku Leopolda Tyrmanda w Raciborskim Centrum Kultury

Start o godz. 18:00, trwa od 05 do 06 listopada cena biletu: 0/10

6 listopada o godzinie 17.00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza do RCK RDK (ul. Chopina 21) na otwarcie wystawy pt. "Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze", któremu będzie towarzyszyć dyskusja o pisarzu z autorem ekspozycji Mikołajem Wolskim oraz recital Agnieszki Kawulok (śpiew) i Jarosława Hanika (fortepian).

Bezpłatne wejściówki na wystawę oraz recital dostępne w kasie RCK RDK.

Dzień wcześniej - 5 listopada o 18.00, zapraszamy do Kina Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) na film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza z rewelacyjną rolą Pawła Wilczaka.

Bilet na film: 10 zł.

Leopold Tyrmand to wybitny pisarz, dziennikarz i publicysta. Jeden z najbardziej oryginalnych polskich prozaików drugiej połowy XX wieku, który w najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną. Był nie tylko zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu, ale także arbitrem elegancji, miłośnikiem kobiet, mody, architektury oraz wielkim propagatorem jazzu.

Autorami scenariusza wystawy są: Mikołaj Wolski z Oddziałowego Archiwum IPN w Katowicach oraz Adrian Rams z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach.

źródło: RCK