Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Kultura

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 2). Emisja głosu - zajęcia praktyczne

16.10.2020 12:33 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na drugi odcinek warsztatów części wokalnej ministerialnego projektu RCK pt. Kultura: on/off – TEATR MUZYKI. W pierwszym odcinku prowadząca warsztaty Joanna Skowyra prezentowała bardziej teoretyczną część zagadnienia jakim jest emisja głosu.

Kultura: on/off. Teatr muzyki (cz. 2). Emisja głosu - zajęcia praktyczne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W tym odcinku będą już tylko rady praktyczne. Zaczniemy od rozgrzewki, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni twarzy oraz brzucha, tak by później w pełni móc wykorzystać możliwości naszych ośrodków głosu. Następnie będziemy się wspólnie rozśpiewywać, poznamy praktyczne wskazówki jak ujednolicić dźwięki, jak poprawnie artykułować samogłoski itp. W zajęciach wezmą udział: Justyna Chory oraz Julia Mielnik wokalistki zespołu Perspektywa działającego przy Raciborskim Centrum Kultury, prowadzonego przez Joannę Skowyrę.

Praktyczne rady i konkretne ćwiczenia na emisję głosu przydadzą się nie tylko adeptom sztuki wokalnej, ale każdemu, kto pracuje głosem, ze szczególnym uwzględnieniem: aktorów, nauczycieli, wykładowców – ale tak naprawdę nam wszystkim. Pamiętajmy, że tylko zdrowe śpiewanie, zdrowa mowa, daję szansę na wydobycie właściwego piękna naszego głosu.

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Więcej informacji o projekcie i realizowanych warsztatach na:

  • Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/
  • Instagram: @raciborskiecentrumkultury
  • YouTube: https://www.youtube.com/feed/my_videos

źródło: RCK