Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Kultura

Kultura: on/off. Teatr dziecka (cz. 3). Edyta Mańka: How are You? Porozmawiajmy o tym jak się czujesz

28.09.2020 15:14 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na kolejny odcinek warsztatów z cyklu TEATR DZIECKA realizowanych w ramach ministerialnego projektu RCK Kultura: on/off. Tym razem będzie to lekcja angielskiego prowadzona przez Edytę Mańkę z udziałem młodych asystentek Alicji i Emilki z teatru Miodzio.

Kultura: on/off. Teatr dziecka (cz. 3). Edyta Mańka: How are You? Porozmawiajmy o tym jak się czujesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dzisiaj porozmawiamy o emocjach, bo to one są ważnym elementem naszego życia, ale również motywem przewodnim spektaklu finałowego. Poznamy podział na emocje pozytywne i negatywne po angielsku. Będzie to nauka przez zabawkę. Prowadząca przygotowała grę w bingo z użyciem emocjonalnych żabek oraz kalambury. Zobaczcie jak z zadaniami poradziły sobie Alicja i Emilka i spróbujcie ćwiczyć razem z nimi!

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Więcej informacji o projekcie i realizowanych warsztatach na:

  • Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/
  • Instagram: @raciborskiecentrumkultury
  • Youtube: https://www.youtube.com/feed/my_videos

źródło: RCK