Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Kultura

To ma być pierwszy taki serial w Polsce. Raciborzanka pomysłodawczynią "Zapisu"

21.09.2020 09:43 | 0 komentarzy | mad

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej realna. Nie występuje już tylko w książkach i filmach - zaczyna wkraczać w nasze życie. Czy będzie bezpieczna? Czy zapewni nam szczęście? O tym ma mówić serial internetowy pt. „Zapis”. Obecnie w serwisie Zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na jego produkcję. Pomysłodawczynią projektu jest raciborzanka Natalia Sławik. – Nowa technologia może przynieść wiele korzyści dla ludzkości. Jednak w niewłaściwych rękach, może doprowadzić do tragedii – mówią twórcy o przesłaniu produkcji.

To ma być pierwszy taki serial w Polsce. Raciborzanka pomysłodawczynią "Zapisu"
Natalia Sławik, fot. instagram.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapis” - według zamierzeń twórców ma być pierwszym takim serialem w Polsce. – W „Zapisie” chcemy przedstawić, że każda zmiana ma swoją cenę. Poddana próbie zostaje tutaj ludzka moralność oraz etyka działań. Ile człowiek potrafi poświęcić w imię postępu? Jak ogromny, ale zarazem ekscytujący jest lęk przed nieznanym? To tylko kilka z wielu pytań, które serial stawia przed widzami – tłumaczą twórcy. Inspiracją dla „Zapisu” jest brytyjski serial fantastycznonaukowy pod tytułem „Black Mirror”. To produkcja, która skupia się na tematach, które dotyczą współczesnego społeczeństwa, szczególnie na negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii.

O czym ma opowiadać serial? Magda jest studentką medycyny. Gdy otrzymuje paczkę od firmy zajmującej się nowymi technologiami, jej życie staje do góry nogami. Dowiaduje się, że wszystko, w co dotychczas wierzyła, jest kłamstwem, a jej najbliżsi zamieszani są w nielegalne badania. Bohaterka zostaje wciągnięta w ten proceder, stając się jego najważniejszą częścią.

Obecnie w serwisie Zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na produkcję. Do zebrania jest 7 tys. złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wynajęcie jak najlepszego sprzętu, bezpieczeństwo na planie filmowym, dotarcie do zaplanowanych lokacji, catering oraz wynagrodzenie dla aktorów.

O twórcach:

  • Natalia Sławik (aktorka, inicjatorka projektu, scenarzystka) urodziła się w Raciborzu, absolwentka Liceum Plastycznego. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła studia aktorskie Harmonic, Studio Wolandejski. Grała m.in. w takich serialach jak: „Na wspólnej”, „Pierwsza Miłość”, „Miłość w rytmie serca”, „Miłość na zakręcie”. Zajmowała się także dubbingiem. Swego głosu użyczyła postaci z gry „Bae Simulator”. Występowała również w licznych etiudach studenckich.
  • Mario Podpora (reżyser, scenarzysta) - absolwent reżyserii na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Posiada doświadczenie jako reżyser, scenarzysta i aktor. Jego film „Obcy człowiek” zakwalifikował się do 11 edycji LGBTQ Film Festival i The Lift -Off Sessions. Współpracował m.in. z TVN, Polsat, TVP, ATM Studio.
  • Alicja Osiej (scenarzystka) - studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej szkoły filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. W 2020 brała udział w produkcji filmu „Seal story - historia foki” Bartłomieja Błaszczyńskiego, który zakwalifikował się do Prix Europa, a także wygrał konkurs organizowany przez Szkole Filmowa w Katowicach na „najlepszy film dokumentalny związany z okresem pandemii”. Brala udział w warsztatach scenopisarskich prowadzonych przez Agnieszkę Kruk ze StoryLab.pro.