Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Obiektywnie śląskie. Koniec przyjmowania prac. Trwa głosowanie internautów

16.09.2020 11:27 | 0 komentarzy | (q)

- O północy 15 września zamknęliśmy system przyjmowania prac na tegoroczną XI edycję konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie - infromują organizatorzy.

Obiektywnie śląskie. Koniec przyjmowania prac. Trwa głosowanie internautów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na konkurs napłynęły 132 prace konkursowe, w tym: 109 fotoreportaży, 14 filmów, 9 fotokastów. Są to niezwykle ciekawe i różnorodne interpretacje tematu przewodniego konkursu, jakim było: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE.

Teraz prace trafią w ręce selekcjonerów, a następnie laureatów wyłoni jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Wszystkie prace są dostępne na stronie konkursowej. Internauci mogą głosować do 22 października do północy. Wystarczy wejść na stronę http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj i kliknąć kciuk pod swoim ulubionym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 23 października w katowickim NOSPR-ze. Podczas finału zaprezentowana zostanie wystawa najlepszych prac tegorocznej edycji, ponadto wydarzeniu będzie towarzyszył mini recital jazzowy. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON​ SC-P700 wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced od Foto7, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Tegoroczna edycja projektu jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie jest również współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.