Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Kultura

W centrum Raciborza powstaje ogród społeczny [ZDJĘCIA]

07.08.2020 19:52 | 0 komentarzy | rck

Podczas warsztatów "Niezłe ziółko" w Parku Jordanowskim, w które poza trzema wspaniałymi uczestniczkami Hanią, Edytą i Zuzią, zaangażowało się także sporo innych osób, powstał zaczyn ogrodu społecznego czyli przestrzeni, w której każdy z nas może spędzić czas na sadzeniu, pielęgnowaniu roślin, a także może korzystać z plonów.

W centrum Raciborza powstaje ogród społeczny [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie zajęć przedstawiono ideę ogrodów społecznych, założenia permakultury jako samoregulujących się systemów rolniczych na wzór ekosystemów naturalnych. Ponadto pokazano kilka ziół wraz z ich degustacją oraz omówieniem zastosowania. W 8 wzniesionych grządkach posadzono m.in. zioła oraz byliny. Natomiast bezpośrednio w ziemi znalazły się drzewa, krzewy i różne rośliny miododajne. Sporo pracy, ale widać efekty, które możecie podziwiać a także, do czego bardzo zachęcamy, pomóc w rozwijaniu ogrodu społecznego.

Nie pokazujemy Wam efektów warsztatów celowo – sami musicie to zobaczyć! Zapraszamy Was serdecznie! Szczególne podziękowania kierujemy do:

Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy (rośliny), „Zielony Bruk” - Usług Brukarskich (pomoc przy przekopaniu oraz nasadzeniach), raciborskiej Kompostowni (kompost), Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych J. i K. Ryszka w Wodzisławiu Śląskim (rośliny), AGRO-MARKETu (rośliny), Robert Robi Ziółka - Roberta Niewiery (wykład o ziołach i kwiatach jadalnych).

Organizatorami warsztatów byli: RCK, Arboretum Bramy Morawskiej, Stowarzyszenie Zielony Racibórz, OSiR i UM.

źródło: RCK