Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Kultura

Lato z biblioteką dla niepełnosprawnych. Atrakcjom nie ma końca

28.07.2020 20:26 | 0 komentarzy | ż

Aquaterapia, hipoterapia, arteterapia, warsztaty z Mistrzem Baśni i wiele innych atrakcji... Za nami kolejne wakacyjne zajęcia w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Lato z biblioteką dla niepełnosprawnych. Atrakcjom nie ma końca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Środa to bodajże ulubiony dzień uczestników Lata z biblioteką. Wtedy bowiem w H2Ostróg odbywają się zajęcia aquaterapii. Dzieci, pod czujnym okiem instruktorki Joanny Komarnickiej-Pieły, nie tylko uczą się technik pływania, ale także świetnie bawią np. w wirze wodnym.

Po letnim orzeźwieniu na basenie, w piątek uczestnicy Lata spotkali się z nietypowym gościem. Bibliotekę odwiedził Marcin Kubiesa - Mistrz Baśni, który w trakcie warsztatów poprowadził graczy przez bajkową, pełną magii krainę. Nie zabrakło także zajęć z zakresu arteterapii, w ramach których uczestnicy pracowali z masą sensoryczną, treningu umiejętności społecznych oraz wesołych zabaw integracyjnych w Ogródku Jordanowskim.

Z kolei na dobry początek nowego tygodnia, dzieci odwiedziły Rancho u Marka w Bargłówce, gdzie przez prawie trzy godziny jeździły konno, uczyły się jak dbać o konie a także mogły zaglądnąć do stajni.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: MiPBP w Raciborzu