Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Kultura: on/off. Teatr słowa cz.3. Grażyna Tabor "Równoczesność pracy ciała z oddechem i dźwiękiem"

07.07.2020 19:56 | 0 komentarzy | rck

Prezentujemy kolejny odcinek części teatralnej projektu Kultura:on/off, realizowanego przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura w sieci. Tym razem warsztaty poprowadzi Grażyna Tabor z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy.

Kultura: on/off. Teatr słowa cz.3. Grażyna Tabor "Równoczesność pracy ciała z oddechem i dźwiękiem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Warsztaty dotyczyć one będą zsynchronizowania ruchu z oddechem i dźwiękiem. Prowadząca warsztaty pokaże nam jak rozluźnić ciało, jak pracować nad koncentracją i skupieniem oraz wzajemnością partnerów na scenie i nie tylko. Dowiecie się również jak masować oddechem swoje struny głosowe. W drugiej części Grażyna Tabor wraz z jej aktorkami skupią się na geście, który jest niezwykle ważny dla zapętlenia scen w teatrze. Naśladowanie gestów doskonale uruchamia uważność aktorów i wyzwala ich wspólną energię. Na koniec będzie relaksacja, która z pewnością udzieli się również Wam.

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.


KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Więcej informacji o projekcie i realizowanych warsztatach na:  

Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/

Instagramie:  https://www.instagram.com/raciborskiecentrumkultury/