środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Kultura: on/off.Grażyna Tabor i Jerzy Dębina - dwugłos w sprawie Schulza i Gombrowicza

25.06.2020 09:54 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na pierwszy odcinek z serii spotkań z teatrem i słowem czyli dwugłos Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny nt. twórczości Brunona Schulza i Witolda Gombrowicza. Obaj nasi eksperci teatralni rozmawiają o inspiracji tymi dwoma wybitnymi prozaikami w swojej pracy twórczej.

Kultura: on/off.Grażyna Tabor i Jerzy Dębina - dwugłos w sprawie Schulza i Gombrowicza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Grażyna Tabor wspomina przygodę jej teatru Tetraedr z Schulzem, która rozpoczęła się w 2001 roku. Opowiada m.in. o pracy nad spektaklem „Sklepy cynamonowe” - budowaniu sceny, poszukiwaniu środków wyrazu, by jak mówi „napowietrzyć” spektakl. Jerzy Dębina wraca pamięcią do wyjątkowo czynnej realizacji idei Schulza z opowiadania „Jesień” i przygotowaniu przez niego w Orzyszu spektaklu w ciągu zaledwie siedmiu dni z udziałem nie aktorów a … strażaków. Dowiemy się również co najbardziej fascynuje naszych rozmówców u Gombrowicza.

Realizacja wideo: Patryk Kogut.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany od czerwca do października przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI.

Kolejne odcinki bloku teatralnego już wkrótce! Zachęcamy do śledzenia naszych informacji w wydarzeniu, na profilu FB i Instagramowym RCK.

źródło: RCK