Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Kultura

Stop śmieciopandemii! Niecodzienna wystawa plakatu w Żorach

24.06.2020 13:04 | 0 komentarzy | ska

W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach zobaczyć można wystawę plakatów, której tematyką są jednorazowe rękawiczki, a w zasadzie problem zaśmiecania nimi przestrzeni miejskich i terenów zielonych. 

Stop śmieciopandemii! Niecodzienna wystawa plakatu w Żorach
Plakat Emanueli Sutyły, który można oglądać na żorskiej wystawie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stop śmieciopandemii! Niecodzienna wystawa plakatu w Żorach

Czy uważasz, że Twoje miasto jest piękne?

Tak. Jest. Ale piękno nie jest stałe i niezmienne. Masz na nie wpływ. Niewiele potrzeba, by je zniszczyć! Wystarczy wyrzucony byle gdzie śmieć: butelka, papierek po batoniku czy ostatnio - foliowa rękawiczka. I właśnie ta foliowa rękawiczka staje się w ostatnim czasie ponurym symbolem śmieciopandemii. Z powodu strachu przed zakażeniem zaczęto stosować jeszcze więcej jednorazowych woreczków, rękawiczek, maseczek.

- Problem zbyt wielkiej ilości plastiku oraz wyrzucania śmieci na ulicę w naszym mieście istniał zawsze, ale teraz niestety ekologia niestety zeszła na dalszy plan. Chcemy do niej wrócić! Dlatego kolejną odsłoną kampanii "Nie bądź kiep" jest plakat z foliową rękawiczką, która jest symbolem całej masy jednorazowego plastiku, który poniewiera się na żorskich ulicach. Zwróć uwagę! Nie przechodź obojętnie! Z pojedynczych decyzji każdego z nas składa się OBRAZ MIASTA - zapewniają organizatorzy wystawy. 

Kampania składa się z grafik/obrazów stworzonych dla sprawy przez artystów. - Odpowiedzieli na nasz apel, chcąc dołożyć swoją cegiełkę dla idei, która jest dla nich ważna! Niech te obrazy przemówią do Was! - zapraszają w żorskim domu kultury.