Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Kultura

Nowości książkowe i filmowe. Sprawdź, co przygotowała biblioteka

22.06.2020 11:03 | 0 komentarzy | d

Raciborska biblioteka rozpoczyna tydzień od sporej dawki dobrych nowości książkowych i filmowych. - Sprawdź, co nowego w ofercie – zamów / zarezerwuj w katalogu bibliotecznym: http://katalog.biblrac.pl/Opac5/ - zachęcają w książnicy.

Nowości książkowe i filmowe. Sprawdź, co przygotowała biblioteka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowości książkowe: www.biblrac.pl/pl/site/ksiazki_nowosci.html

Aleksandra Rybka: Pokaż mi swoją bibliotekę

Kto najchętniej czyta w toalecie i kto trzyma tam książki swoich ulubionych pisarzy? Dla kogo "Pięćdziesiąt twarzy Greya" to pozycja obowiązkowa, a kto bierze do ręki powieści Wiesława Myśliwskiego jedynie „z przyzwoitości”? [Źródło: empik.com].

Susan Scott: Czarna śmierć

Doskonałe niemal dziennikarskie śledztwo dwójki specjalistów, którzy opierając się na wiarygodnych dowodach opowiadają historię dżumy. Jakie są jej korzenie? I co najważniejsze, czy może znowu zaatakować? [Źródło: empik.com].

Robert Marasco: Całopalenie

Ben i Marian Rolfe mają już serdecznie dość ciasnego, dusznego mieszkania na Brooklynie. Kiedy więc trafia się im okazja wynajęcia luksusowej rezydencji na północy stanu za jedyne 900 dolarów za cały wakacyjny sezon, po prostu nie mogą odmówić. Małżeństwo szybko przekonuje się, że za okazyjną cenę letniej przygody przyjdzie im zapłacić bardzo wysoką cenę. [Źródło: empik.com].

Ada Johnson: Kronika Strasznego Dworku

Mówią, że od przybytku głowa nie boli. Kiedy jednak Ada nieoczekiwanie staje się właścicielką starego szkockiego dworu, jej świat wywraca się do góry nogami. Czy jest sposób, aby w krótkim czasie poznać wszystkie sekrety starego domostwa? Jest. Należy zaprosić tam na wakacje wszystkie przyjaciółki! [Źródło: empik.com].

Denise Hunter: Jezioro tajemnic

Adam Bradford jest stroniącym od ludzi pisarzem, który ukrywa się pod pseudonimem Nathaniel Quinn i cierpi na zanik weny twórczej. Zdesperowany i ścigany przez terminy wydawnicze, wyjeżdża w poszukiwaniu inspiracji do miasteczka nad jeziorem w Karolinie Północnej, które wybrał na akcję najnowszej powieści. Tam poznaje swoją muzę – młodą właścicielkę pensjonatu, zakochaną w jego alter ego. [Źródło: empik.com].

Katarzyna Enerlich: Oplątani Mazurami

W każdej z opowiedzianych historii drzemie w otoczce fikcji ziarenko prawdy. Są więc prawdziwe miejsca i zdarzenia, nazwy i sytuacje. Wielu z występujących tu bohaterów istniało naprawdę. A jeśli nawet coś jest wymyślone, to mogło się przecież zdarzyć pod pełnym gwiazd i tajemnic mazurskim niebem... [Źródło: empik.com].


Nowości filmowe: www.biblrac.pl/pl/site/film_nowosci.htm

Nadzwyczajni

Bruno i Malik są najlepszymi kumplami, którzy od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się trudnymi przypadkami. [Źródło: filmweb.pl].

Zabawa w pochowanego

„Zabawa w pochowanego” z udziałem Adama Brody'ego, Marka O'Briena, Henry'ego Czerny i Andy MacDowell to film będący połączeniem komedii i thrillera, w którym słowa „nie opuszczę Cię aż do śmierci” od razu nabierają znaczenia! [Źródło: empik.com].

źródło: MiPBP Racibórz