Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kultura

KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

18.05.2020 13:42 | 0 komentarzy | rck

Co działo się u nas w ostatnim tygodniu? Wszystkim, którzy przegapili nasze bieżące materiały serwujemy małą ściągę. Oczywiście całość możecie nadrobić na naszym facebooku oraz na www.rck.com.pl.

KULTURAzDostawąDoDomu od RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Lost Angeles” grupy Colosseum oraz „One Last Cold Kiss” zespołu Mountain to utwory, które zagościły w Nadzwyczajnym Klubie Płytowym.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/359-klub--plytowy.html


Nasz nowy cykl Słowo on-line zainaugurowała Joanna Maksym Benczew czytając wiersz „Przypowieść” Zbigniewa Herberta. Parę dni później swój ulubiony wiersz „Dzwony w zimie” Czesława Miłosza zaprezentował Nam Marek Rapnicki.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/373-slowo-online.html


Potrzebujecie więcej pomysłów na zwalczenie nudy u swoich dzieci? Trafiliście pod dobry adres. Ogłaszamy dwa konkursy plastyczne! Pierwszy z nich podzielony został na trzy kategorie tematyczne: 1. Dzień Kosmosu - praca plastyczna na kartce A4 (kategoria wiekowa uczestnika 5-8 lat), 2. Dzień Biżuterii - praca rękodzieło (kategoria wiekowa 5-8 lat) oraz 3. Moja Mama - praca plastyczna (kategoria wiekowa 2-4 lat). Zdjęcia Waszych prac wysyłajcie mailowo na: fikumiku.rck@onet.pl do 29 maja. Prace podpiszcie z tyłu kartki. W mailu zgłaszającym pracę podajcie imię i nazwisko oraz wiek. Opcjonalnie można podać nazwę szkoły/przedszkola.

Drugi to konkurs na ilustrację do wybranego utworu literackiego. Inspiracją może być wierszyk lub ulubiona książka. Na prace czekamy do 30 maja. Prace przesyłajcie na: andrzej.sliwicki@rck.com.pl.

Więcej informacji na temat obu konkursów znajdziecie tutaj: http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html


Kiedy już skończycie pracę konkursową możecie posłuchać bajki „Kim jest Ryś? Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera” autorstwa J. Chromik-Kovacs i I. Banaszczyk, którą przeczyta dla Was Julita Bożęcka. A jeśli lubicie anegdoty dotyczące świata sztuki to na pewno zainteresuje Was historia plagiatu dzieł Albrechta Dürera, przytoczona przez Andrzeja Śliwickiego.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html


W zakładce Z kanapy pojawiły się dwie niezwykłe osobowości, które od lat jaśnieją na raciborskiej artystycznej scenie: Grażyna Tabor – reżyser teatralny, twórczyni Teatru Tetraedr oraz Marek Furmanowicz – malarz, fotograf oraz pedagog.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html


A ze świata przychodzą do Nas kolejne pozdrowienia! Tym razem dobre oraz bardzo potrzebne słowo przysłała nam Hana Latović z Chorwacji, która kilka lat temu była wolontariuszką programu Understand w RCK. Posłuchajcie sami czym Hana się z nami podzieliła:

https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/videos/1072665466445346/?eid=ARBXClYNVE77NmusP_BzqvSHYjd1mqVGMYKGoQHy8ZiNoFK-8EZjbuPBpXqX00H94QlK4rJhpQtE5kj1


Julia Mielnik – to nazwisko radzimy Wam przyswoić i dobrze zapamiętać! Ta dziewczyna ma niesamowity głos, który ćwiczy na zajęciach w Raciborskim Centrum Kultury. Rezultaty możecie śledzić na jej kanale na Youtube. My już to robimy i bardzo chętnie udostępniamy każde nowe nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=phU46aRVVeA


W środę 15 maja przy RCK były rozdawane maseczki, które od kilku tygodni szyły pracownice centrum kultury. Rozdano 162 maseczki w 1h 10 min! Jak zwykle raciborzanie dopisali i przynieśli ze sobą tkaniny na kolejną partię maseczek. Jeśli chcecie dorzucić coś od siebie to prosimy o kontakt pod nr tel. 32 412 32 40.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/1-wydarzylo-sie/news/1654-maseczki-dla-raciborzan---relacja.html


Mamy to! Projekt Raciborskiego Centrum Kultury KULTURA ON/OFF zgłoszony do konkursu ofert Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci został wybrany do realizacji i otrzymał dofinansowanie! Głównym założeniem projektu jest dostarczenie oraz tworzenie kultury bez wychodzenia z domu. Więcej informacji spodziewajcie się już za niedługo.

http://www.rck.com.pl/n/site/index/210-projekty/374-kultura--on-off.html


UWAGA! Ważna informacja!

Eliminacje rejonowe do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 12 września 2020 roku o godz. 16.00 w RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38. Karty zgłoszeń przyjmujemy do września w RCK DK Strzecha.

Więcej informacji tutaj: https://www.rck.com.pl/n/site/index/346-65-okr.html?fbclid=IwAR1HX3eMp1c262NuBL9l8DVd3E1-uSBCdq2P0p0YKXdTkZQlIBTbg0v1gAk

Telefon dla Seniora - każdego dnia od 12.00 do 14.00 pod numerem 32 412 32 49.

Jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

źródło: RCK