Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Kultura

Raciborska biblioteka z dotacją na projekt realizowany w przestrzeni wirtualnej

18.05.2020 11:08 | 0 komentarzy | d

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika. Od 5 maja raciborzanie mogą wypożyczać książki, filmy, gry i inne zbiory, a już wkrótce odbędą się pierwsze po przerwie spotkania autorskie... w wersji online. Wszystko dzięki przyznanej dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Raciborska biblioteka z dotacją na projekt realizowany w przestrzeni wirtualnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem programu „Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

- W ramach projektu chcemy dać naszym czytelnikom i nie tylko, namiastkę bogatej działalności kulturalnej i promującej czytelnictwo jaką prowadziliśmy przed czasem epidemii - mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Do realizacji poszczególnych działań zostaną zaproszeni znani autorzy książek m.in. Grzegorz Kasdepke, Jacek Hugo-Bader czy Anna Dziewit-Meller, twórcy i specjaliści.

Projekt ruszy wkrótce a póki co działalność kulturalną biblioteki można śledzić tutaj: www.facebook.com/biblrac, www.facebook.com/f2ostrog/, www.facebook.com/eurekaraciborz, www.facebook.com/f8zorska.

źródłó: MiPBP Racibórz, oprac. (d)

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.