Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Kultura

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika

08.04.2020 15:07 | 1 komentarz | d

Biblioteka nadal jest zamknięta, ale jej pracownicy robią wszystko, żeby czytelnicy o nich nie zapomnieli. Codziennie na fanpage biblioteki - www.facebook.com/biblrac publikowane są zagadki, propozycje kreatywnych zajęć dla najmłodszych, filmiki z bajkami oraz zajęcia edukacyjne. Zobaczcie, co proponują bibliotekarze.

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przenieśli swoją działalność do internetu, a konkretnie na fanpage biblioteki. Codziennie, od poniedziałku do piątku, punktualnie o godz. 12.00 udostępniane są zagadki. Aktualnie czytelnicy mogą sprawdzić swoją znajomość kinematografii polskiej i światowej. W poniedziałki emitowane są filmiki promujące wartościową literaturę dla dzieci w różnym wieku, we wtorki zamieszczany jest tutorial dla pasjonatów rękodzieła a w czwartki młodsi czytelnicy mogą wysłuchać fragmentu czytanej przez bibliotekarkę bajki i wykonać prostą pracę plastyczną.

Zaglądamy również do filii bibliotecznych. Filia nr 2 na Ostrogu (www.facebook.com/f2ostrog) zaprasza, żeby dołączyć do wirtualnego Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Bibliotki na Ostrogu. Oprócz tego, filia proponuje „Popołudniowe Czytanki Natalii” i nagrania z legendami Raciborza. Ciekawe propozycje przygotowała także EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, która na swoim fanpage www.facebook.com/eurekaraciborz zamieszcza m.in. nagrania teatrzyku kamishibai, serię pt. „Coś z niczego - sposób na kwarantannę” oraz głośne czytanie wierszy Jana Brzechwy. Z kolei Biblioteka przy ul. Żorskiej proponuje znany pod nieco inną nazwą, teraz w wersji wirtualnej cykl spotkań „Zrobione w domu-pokazane w Internecie” (www.facebook.com/f8zorska) i poleca „Książkę dnia”.

- Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych życzymy radości, spokoju i wielkiej nadziei odradzającego się życia oraz tak potrzebnego, szczególnie w tym trudnym czasie, zdrowia – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP RacibórzLudzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.