Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Kultura

Nie będzie majówki w Nędzy, a ta miała być wyjątkowa

01.04.2020 22:16 | 1 komentarz | kozz, mad

Władze Gminy Nędza właśnie anulowały ostatnie umowy z artystami tegorocznej majówki, a to oznacza, że w tym roku imprezy nie będzie. A miała być lepsza niż poprzednie.

Nie będzie majówki w Nędzy, a ta miała być wyjątkowa
Robert Korólczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z panującą sytuacją i ogłoszonym stanem epidemicznym niestety tegoroczny Festyn Majowy zostaje odwołany, szkoda bo zapowiadało się bardzo interesująco, ale w tej chwili inne sprawy są ważniejsze. Niestety nie dojdzie też do skutku impreza planowana na czerwiec, czyli Zjazd Nędzanów-Buchenauer Treffen 2020, którą mamy nadzieję uda się zorganizować w przyszłym roku. Musimy żyć nadzieją, że to wszystko się niedługo skończy i wrócimy do normalności. Trzymajcie się zdrowo! - czytamy w komunikacie.

Jak udało nam się dowiedzieć, wśród artystów na scenie mieli wystąpić: Zenek Martyniuk "Przez Twe oczy zielone", Daj To Głośniej "Mama ostrzegała", Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów i Ronnie Ferrari "Ona by tak chciała". Ponadto w programie miało znaleźć się śląskie biesiadowanie z Piotrem Scholzem. 

Wójt Nędza Anna Iskała w rozmowie z nami przyznaje, że podjęcie decyzji o odwołaniu nadchodzących imprez nie była łatwa, ale ze względu na zagrożenie epidemiczne nie mogła zapaść inna. – Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będą bardziej sprzyjające warunki – mówi wójt.

Przypomnijmy, że w tym roku miała odbyć się 27. odsłona festynu majowego w Nędzy. Rokrocznie wydarzenie gromadzi tłumy mieszkańców. To jedyna większa impreza plenerowa odbywająca się w długi weekend majowy w powiecie raciborskim. TUTAJ fotorelacje z zeszłorocznej edycji.Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Piotr Scholz

Piotr Scholz

Prezenter radiowy i telewizyjny, były radny Powiatu Raciborskiego.