Wtorek, 7 kwietnia 2020

imieniny: Hermana, Rufina, Donata

RSS

Kultura

Działalność kulturalna ograniczona do odwołania

22.03.2020 12:38 | 0 komentarzy | AgaKa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury oraz szkół artystycznych. W najbliższych dniach zostanie także wydane rozporządzenie przedłużające zawieszenie zajęć na uczelniach artystycznych.

Działalność kulturalna ograniczona do odwołania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, zajęcia w szkołach artystycznych pozostają zawieszone do 10 kwietnia 2020 r.  Od 25 marca do dnia 10 kwietnia 2020 r. nauka zajęcia dydaktyczne maja się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W przypadkach, kiedy takie metody są niemożliwe do wykorzystania, dyrektor szkoły powinien przedstawić inny sposób realizacji zadań edukacyjnych.

Kultura przenosi się do Internetu

Już teraz można skorzystać z dobrodziejstw kulturalnych w Internecie. Biblioteki udostępniają książki w wersji on-line, Wodzisławskie Centrum Kultury wypuściło spektakl "Alicja w Krainie Czarów" na YouTube, występy stand-up również przenoszą się do Internetu. Wiele muzeów umożliwia już zwiedzanie wystaw on-line.