Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Zarząd KGW Rudyszwałd działa od 25 lat [ZDJĘCIA]

13.02.2020 12:49 | 0 komentarzy | d

Przez ćwierć wieku obecny Zarząd KGW z Rudyszwałdu prowadzi społeczną działalnością miejscowych gospodyń na rzecz swojej wioski i gminy. Teraz przyszedł czas podsumowania i świętowania tego jubileuszu.

Zarząd KGW Rudyszwałd działa od 25 lat [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 7 lutego br. panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rudyszwałdu świętowały jubileusz 25-lecia działalności Zarządu. KGW to organizacja, która aktywnie angażuje się w życie wioski i gminy. Bierze udział w wielu wydarzeniach, wspierając je swoim mocami oraz kultywuje lokalny, jak i regionalny folklor. Wójt gminy Grzegorz Utracki wraz z zastępcą wójta Wolfgangiem Kroczkiem na ręce przewodniczącej KGW RudzyszwałdRóży Smołki złożyli kwiaty i list gratulacyjny. Wójt podziękował za trud i wysiłek poświęcony w prowadzenie koła oraz za owocną współpracę pomiędzy KGW a innymi gminnymi organizacjami i instytucjami. Tego dnia podziękowań było znacznie więcej. Każda instytucja i organizacja chciała podziękować zarządowi KGW Rudyszwałd za dotychczasową współpracę, dzięki której powstało wiele wspaniałych inicjatyw i udanych wydarzeń. Przewodnicząca również dziękowała za współpracę i wszelką pomoc, na którą może liczyć od pozostałych organizacji i instytucji działających w gminie.

Podczas spotkania swój występ miały dzieci ze świetlic z Rudyszwałdu i Chałupek, które specjalnie na tę okazję przygotowały przedstawienie. Dzieci nie tylko skutecznie rozbawiły widownię, ale również wzruszyły. Tego wieczoru, razem z Zarządem i całym KGW Rudyszwałd jubileusz świętowali przedstawiciele władz lokalnych, gminnych KGW, OSP Rudyszwałd oraz pozostali zaproszeni goście.

źródło: UG Krzyżanowice 

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Wolfgang Kroczek

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice