środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Świąteczny Jarmark Rękodzieła w Pszowie. Była wizyta Mikołaja i taneczna gala [ZDJĘCIA]

08.12.2019 18:04 | 2 komentarze | juk

Kolorowe stoły z rękodziełem i świątecznymi ozdobami można było znaleźć na świątecznym jarmarku w Pszowie. Dla zwiedzających innych ciekawych atrakcji jednak nie brakowało.

Świąteczny Jarmark Rękodzieła w Pszowie. Była wizyta Mikołaja i taneczna gala [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie wczoraj i dziś (7 i 8.12) opanował Świąteczny Jarmark Rękodzieła. Był on idealnym miejscem dla tych, którzy swoim bliskim chcieli kupić, a później podarować coś wyjątkowego. Na drewnianych stołach znalazły się piękne świąteczne podarunki - kolorowe bombki, stroiki i wszystko, co związane jest z nadchodzącymi wielkimi krokami Świętami Bożego Narodzenia. Swoje rękodzieło prezentowały również panie z pszowskiego koła Frywolitki.

Oprócz kiermaszu świątecznych produktów wczoraj odbyły się warsztaty ozdób świątecznych oraz warsztaty dekorowania ciasteczek. Z kolei najmłodsi mieszkańcy zostali zaproszeni na spotkanie z Mikołajem. Przebrał się za niego nie kto inny, jak sam burmistrz Pszowa Czesław Krzystała. - Każdy może zostać Mikołajem. Ja również - mówił nam pan Burmistrz, wręczając dzieciom słodkie przysmaki. W jego towarzystwie odbyło się również oficjalne zapalenie lampek na miejskiej choince bożonarodzeniowej.

Dla lubiących taniec i śpiew organizatorzy również przygotowali ciekawe atrakcje. W sobotę na scenie pszowskiego MOK-u odbyła się świąteczna gala tańca zespołu Tornado. Natomiast dziś miał miejsce koncert pn. "Choinkowy Czar" w wykonaniu grupy Pszowiki i zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.