Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Kultura

Sprawdź, na czym polega projekt RCK zgłoszony do budżetu obywatelskiego

20.09.2019 16:11 | 1 komentarz | rck

Zachęcamy do oddania głosu na projekt Raciborskiego Centrum Kultury w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Głosować można do 29 września internetowo na stronie: https://bo.raciborz.pl/ oraz osobiście w Urzędzie Miasta.

Sprawdź, na czym polega projekt RCK zgłoszony do budżetu obywatelskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasz projekt pt. "Interaktywna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych" składać się będzie z czterech elementów:

1. Kino - w związku z rosnącym zainteresowaniem na dodatkowe kino zrodziła się potrzeba stworzenia osobnej przestrzeni kinowej. Obecnie wykorzystywana w tym celu jest sala widowiskowa, co ze względu na mnogość wydarzeń kulturalnych stało się pewnym ograniczeniem. Kino, które powstanie w pracowni plastycznej pomieści 40 osób, a repertuar będzie kierowany do każdej grupy wiekowej, stanie się również centrum dyskusyjnym. Będzie to klimatyczne miejsce, gdzie na wygodnych poduchach i pufach będzie można oglądać seanse filmowe.

2. Doposażenie zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego - m.in. Zespół Taneczny Skaza oraz Breaking w stroje i sprzęt. Dodatkowo zakupione zostaną podesty do amfiladowego budowania widowni, które będą wykorzystywane w przeciągu całego roku.

3. Dzieci w krainie zabawy - stworzenie przestrzeni interaktywnej poprzez zakup sprzętów edukacyjnych dla maluchów z grupy zabawowej Fiku-Miku.

4. Warsztaty teatralne - na zaproszenie Teatru Tetraedr do Raciborza zjadą się najwybitniejsi przedstawiciele teatru niezależnego w Polsce. Przez cały rok będą prowadzić ze wszystkimi grupami wiekowymi warsztaty skupiające się na pracy z własnym ciałem, głosem i emocjami. Ponadto będą stanowić idealną motywacje do rozmów na temat sztuki. Efekt finalny zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Raciborzu - OFKA.

Projekt "Interaktywna zabawa z kulturą dla dzieci, młodzieży i dorosłych" jest kierowany do każdego, niezależnie od wieku. Sala kinowa, zakup sprzętu, czy warsztaty z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na projekt, dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia!

źródło: RCK