środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kultura

Filip Springer w raciborskiej bibliotece mówił o Jante, architekturze i kataklizmach

18.09.2019 22:28 | 0 komentarzy | (q)

Dziś w ramach literackiej jesieni z Księgarnią Sowa w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyło się spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Promował tutaj swoją nową książkę pt. Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz.

Filip Springer w raciborskiej bibliotece mówił o Jante, architekturze i kataklizmach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Twórcę zaprosił do Raciborza księgarz Dariusz Biel (Sowa przy Długiej), który wspólnie z MiPBP realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury.

Spotkanie poprowadziła Dominika Karpińska zadając gościowi pytania charakteryzujące jego nową książkę. Wśród pytań zadanych z sali pojawiły się m.in. o warsztat pisarski autora; zagrożenie ze strony zmian klimatycznych oraz jego zainteresowanie architekturą.

Po półtoragodzinnym spotkaniu autor takich książek jak: Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, Źle urodzone, 13 pięter czy ostatnio wydaną Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz, zgodził się na krótki wywiad dla Nowin, w którym powiedział m.in. co myśli o przyszłości słowa drukowanego; swoim fotografowaniu i pisaniu, a także o reportażu, który wkrótce się ukaże, w którym pisze o powodzi w Raciborzu, pożarze i trąbie powietrznej w Kuźni Raciborskiej: