Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Klub Konesera: najdłuższy kwartał roku

13.09.2019 19:00 | 0 komentarzy | ma.w

Działający już jedenasty rok klub miłośników dobrego filmu w kinie Bałtyk zaprasza na wtorkowe seanse (zawsze o godz. 20.00). Nowy karnet obejmuje okres do grudnia włącznie. „Nowiny Raciborskie” patronują klubowi od początku jego istnienia. Przedstawiamy jego najnowszy repertuar.

Klub Konesera: najdłuższy kwartał roku
Krystian Haas kierownik kina Bałtyk wymyślił Klub Konesera w 2008 roku i wówczas we wrześniu rozpoczął jego działalność
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatni „kwartał” w działalności klubu jest wydłużony, bo obejmuje prawie 4 miesięce. Znane są już propozycje kina, które będą wyświetlane do końca października. Zakup karnetu umożliwia obniżkę cen wejściówek na wtorkowe seanse. Przed zamknięciem tego numeru rozeszło się ponad 200 karnetów klubowych.

17 września „Pavarotti” (prod. USA, Wielka Brytania; 1 godz. 54 min)

Poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Pavarotti – prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Film zawiera nagrania niezapomnianych występów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

24 września „Ból i blask” (prod. Hiszpania; 1 godz. 53 min)

Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji, zwłaszcza miłosnych, z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest kultowy hiszpański reżyser, który odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie.

1 października „Piranie” (prod. Włochy; 1 godz. 50 min)

Nastolatki – Nicola, Tyson, Lollipop i Briato – chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery, nosić drogie zegarki. Kiedy ostatni z dawnych bossów mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, by zajęli jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę.

8 października „Parasite” (prod. Korea Płd.; 2 godz. 12 min)

Żywot rodziny pana Ki-taeka nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie. Pewnego dnia otrzymują prezent od losu.

15 października „Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta?” (prod. Chiny, USA; 1 godz. 56 min)

Złe mamuśki dawno zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych

tradycji, konserwatywne i surowe. Czy uda się przeciągnąć je na weselszą stronę mocy?

22 października „Petra” (prod. Dania, Francja, Hiszpania; 1 godz. 47 min)

Tytułowa bohaterka nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania. Gdy trafia do pracowni sławnego artysty, musi zmierzyć się ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi.

29 października „Opowieść o trzech siostrach” (prod. Grecja, Holandia, Niemcy, Turcja; 1 godz. 48 min)

Akcja nowego filmu Emina Alpera rozgrywa się w niewielkiej wiosce w środkowej Anatolii. Zgodnie z lokalną tradycją, zwaną „besleme” każda z tytułowych sióstr w nadziei na lepsze życie zostaje „zaadoptowana” przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służącej.

(oprac. m)