Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kultura

Zaklęty łabędź - przedstawienie taneczne na wodzie już jutro w Hlucinie

13.09.2019 13:26 | 0 komentarzy | (q)

Już jutro tj. 14 września o godz. 20:00 na jeziorze hlucińskim odbędzie się czeska premiera przedstawienia tanecznego na wodzie „Zaklęty łabędź”. Zapraszamy serdecznie, szczególnie tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć tego wyjątkowego wydarzenia. W galerii prezentujemy zdjęcia z próby generalnej do spektaklu dwa tygodnie temu w Parku Roth.

Zaklęty łabędź - przedstawienie taneczne na wodzie już jutro w Hlucinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaklęty łabędź to przedstawienie taneczno-muzyczne inspirowane „Jeziorem łabędzim” P. Czajkowskiego. W projekt zaangażowani są tancerze z Zespołu Tanecznego SKAZA oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę skomponował Tomasz Behra a choreografię stworzyły Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová. Spektakl jest muzyczno-taneczną wariacją na temat jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych, w której zaprezentowane będą różne style tańca. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że tancerze tańczą na scenie zanurzonej w wodzie przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków. Przedstawienie wzbogacone jest o piękną grę świateł odbędzie się po zmroku.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.