Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Kultura

Od Bułgarii do Czarnogóry. Źródło i Bajtel tanecznym krokiem przez wakacje

02.09.2019 07:30 | 0 komentarzy | d

Zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” oraz Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży „Bajtel” dużą część wakacji spędziły razem.

Od Bułgarii do Czarnogóry. Źródło i Bajtel tanecznym krokiem przez wakacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw dwa autokary wyruszyły na kilkanaście dni do słonecznego Kiten w Bułgarii, gdzie rodzice wraz z dziećmi odpoczywali w pięknym hotelu Neva, korzystając z kąpieli w basenie, cieplutkim morzu i parku wodnym.

Następnie dorosłe zespoły Łężczok i Raciborzanie wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu w Herceg Novi w Czarnogórze. Po drodze zatrzymały się na dwa dni w Budapeszcie, gdzie oprócz zwiedzania tancerze relaksowali się w największym w Europie kompleksie term i basenów Szechenyi Furdo. Na miejscu zamieszkali nad morzem w miejscowości Zelenika wraz z zespołami z Ukrainy, Chorwacji, Serbii i Bydgoszczy. Na scenie zespół Łężczok, jako reprezentant mniejszości niemieckiej, zaprezentował wiązankę tańców bawarskich, a Raciborzanie zatańczyli tańce kaszubskie. W trakcie czasu wolnego tancerze korzystali z uroków plaży, odbyli rejs statkiem na pobliskie wyspy, pływali w Błękitnej Jaskini, zwiedzili zatokę Kotor i zabytkową Budvę. Zdecydowanie największym przeżyciem był prawie trzygodzinny spływ na pontonach dziką górską rzeką Tara w najgłębszym kanionie Europy.

W tym samym czasie mażoretki Tęcza III pod okiem Marty Kołodziej z dobyły w Pradze tytuł Mistrza Świata. W sobotę 31 sierpnia tancerki „Źródła” i „Bajtla” wystąpiły w imprezie Fitnes dla zdrowia w Raciborzu, a w niedzielę 1 września tańczyły na dożynkach w Turzu.

- Od dzisiaj zaczynamy regularne zajęcia w świetlicy Zakładu Karnego (była dyskoteka „DORO”). Zapraszamy wszystkich chętnych od 3 roku życia do jednego z kilkunastu zespołów tanecznych: show-dance, mażoretki, folklor – zachęca Ewa Miłkoś z SKZR Źródło. Zgłoszenia przyjmuje Aldona Krupa-Gawron, pod numerem telefonu 608 111 067.

źródło: SKZR Źródło, fot. Arkadiusz Świerczek