Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Kultura

Zaklęty Łabędź. Zobacz spot promujący przedstawienie taneczne na... wodzie

12.08.2019 13:48 | 0 komentarzy | rck

Spektakl jest inspirowany „Jeziorem łabędzim” Piotra Czajkowskiego. W projekt zaangażowani są tancerze z Zespołu Tanecznego SKAZA oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę skomponował Tomasz Behra a choreografię stworzyły Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová.

Zaklęty Łabędź. Zobacz spot promujący przedstawienie taneczne na... wodzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spektakl jest muzyczno-taneczną wariacją na temat jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych, w której zaprezentowane będą różne style tańca. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że będzie ono prezentowane na stawie w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu oraz na jeziorze w Hlučínie. Tancerze będą tańczyć na scenie zanurzonej w wodzie przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków. Przedstawienie wzbogacone o piękną grę świateł odbędzie się po zmroku.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 30 sierpnia w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu (godz. 20.30) oraz 14 września w Hlučínie o (godz. 20.00).

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.