Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Kultura

Konkurs na inicjatywy lokalne rozstrzygnięty

01.08.2019 13:15 | 0 komentarzy | art

"Od przedszkola do seniora - zabawa z rękodziełem", "Szyciowo - recyklingowy zawrót głowy", "Odkrywamy swoje pasje - Odrzańskie Show", "Witajcie w naszej bajce..." - to nazwy czterech inicjatyw, które otrzymały dofinansowanie na realizację w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019. 

Konkurs na inicjatywy lokalne rozstrzygnięty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 lipca w Świetlicy Wiejskiej w Uchylsku komisja w składzie: Agata Lisowicz - Wala (przedstawiciel Narodowego Centrum Kultury), Magdalena Świergolik (badacz, autorka raportu diagnostycznego), Daniel Kurasz, Bibianna Dawid oraz Ewelina Poloczek przyznała czterem inicjatywom lokalnym dofinansowanie w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

W związku z tym już od września w czterech sołectwach objętych programem realizowane będą warsztaty oraz wydarzenia stworzone przez mieszkanki gminy Gorzyce.

Projekty, które uzyskały dofinansowanie:

1. "Od przedszkola do seniora - zabawa z rękodziełem" działanie zgłoszone przez Annę Kaczmarczyk z Uchylska zgromadzi przy jednym stole przedstawicieli wszystkich pokoleń. W miejscowej świetlicy jesiennymi popołudniami podczas warsztatów rękodzieła mieszkańcy będą odkrywali w sobie pasję tworzenia oraz pokłady kreatywności.

2. "Szyciowo - recyklingowy zawrót głowy" to propozycja Moniki Jokel stworzona dla mieszkańców Osin. Poprzez warsztaty "zrób coś z niczego" będzie można odkryć czym jest sztuka użytkowa, nowoczesny dizajn, street art. Prelekcje ekspertów, wyjazd na wystawę oraz tworzenie broszurki instruktażowej jak krok po kroku przerobić stare ubrania czy rzeczy na nowe - to niektóre elementy tego projektu.

3. "Odkrywamy swoje pasje - Odrzańskie Show" - inicjatywa zgłoszona przez Annę Nessing - Długi z Odry. W tej małej miejscowości stworzona zostanie dziecięca grupa taneczna. Pod czujnym okiem instruktora tańca przez 2 miesiące dzieci będą odkrywały w sobie pasję oraz umiejętności taneczne. Na finał w listopadzie odbędzie się Odrzańskie Show.

4. "Witajcie w naszej bajce..." pod takim hasłem Agata Duda będzie działała na Kolonii Fryderyk. W ramach tej inicjatywy odbędą się warsztaty fotograficzne oraz teatralne inspirowane postaciami z bajek. Na zakończenie odbędzie się plenerowa wystawa fotograficzna oraz uliczne spotkanie z teatrem w wieczornej scenerii miejscowych familoków. Uczestnicy projektu będą starali się wyczarować bajkowy klimat tego wydarzenia.