środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Kultura

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi 2019 – TABU rozgrzało Wodzisław do czerwoności

27.07.2019 13:30 | 0 komentarzy | (q)

TABU, TABU, TABU... ciągle w głowie po pierwszym dniu festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Kolejny raz ze sceny w stronę publiczności popłynęła ogromna dawka muzycznej energii.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi 2019 – TABU rozgrzało Wodzisław do czerwoności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tego, co działo się w piątek w Wodzisławiu Śląskim nie sposób opisać słowami - tam po prostu trzeba być. To, co robi ze swoją publicznością TABU trudno spotkać na innych festiwalach. Charyzma Rafała Karwota, chwytliwe teksty i muzyka powodują, że za każdym razem jest to koncertowy spektakl dodający energii na cały rok.

TABU w składzie: Rafał Karwot – śpiew, Marcin Suchy - gitara, śpiew, Kamil Machulec – gitara, Łukasz Kulikowski – bas, Marcin Kisiel – perkusja, Adrian Burczy - instrumenty klawiszowe, Marcin Nyrek – puzon, Kacper Skoneczny – trąbka i Radosław Drobczyk – saksofon zaprezentowało utwory z wydanej w styczniu tego roku płyty “Sambal”. Nie zabrakło również nieśmiertelnych hitów zespołu takich jak “Naga Prawda”, “Wojownik”, czy “Sarny”, które porywają fanów reggae do szalonego tańca.

Przed TABU wystąpili jeszcze: urodzony w Lublinie, polski wokalista Tallib i Cała Góra Barwinków – reprezentanci polskiej sceny ska/reggae. Pierwszy dzień zakończył się występem łączącego muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną - Goorala.

Dzisiejszy rozkład jazdy zapowiada sie równie ciekawie - na scenie festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi wystąpią: Roots Soldiers, Dżentelmenels, Bethel, Happysad oraz Johny Rockersi Junior Stress.

Z kim widzimy się dziś w Wodzisławiu?

Maciej Kanik | nowiny.pl