Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Kultura

Przeboje muzyki operetkowej zabrzmiały w Parku Roth [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]

21.07.2019 21:18 | 0 komentarzy | mad, rck

Deszczowe popołudnie nie odstraszyło raciborzan i tłumnie już przy słońcu zgromadzili się na drugim tegorocznym koncercie letnim zorganizowanym przez Raciborskie Centrum Kultury.

Przeboje muzyki operetkowej zabrzmiały w Parku Roth [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę 21 lipca w Parku im. Miasta Roth wystąpił duet muzyczny w składzie: Naira Ayvazyan i Tomasz Białek wraz z towarzyszącą im Raciborską Orkiestrą Dętą "Plania". Muzycy zaprezentowali klasyki muzyki operetkowej. Raciborzanie usłyszeli m.in. takie utwory jak: "Dziewczęta z Barcelony" z operetki "Clivia", "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My Fair Lady" czy "My Way" w wersji polskiej. 

Za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy fragment koncertu:


Naira Ayvazyan to absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM II st. w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego. Naira Ayvazyan jest uczestniczką wielu festiwali (''Ave Maria''- 2006 r., ''Gloria''- 2007 r., 2008 r., ''Viva Il Canto'' 2009 r.) konkursów (im. Fr. Platówny we Wrocławiu 2000 r., konkurs operetkowy im. I. Borowickiej w Krakowie 2006 r., konkurs im. A. Didura w Bytomiu w 2008 r.) oraz kursów wokalnych m.in. u Aleksandra Teligi i Igora Kuszplera. Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo-operetkowy.

Tomasz Białek pierwsze kroki na scenie stawiał zdobywając laury w konkursach dla młodych talentów. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnaba Tucker w Hello, Dolly!, Jim Boy w Kwiecie Hawaii, Billy w 42 ulicy, Travis w Footloose, Kupido w Orfeuszu w piekle, Młodszy brat w Ragtimie, Enrico Piselli w Nocy w Wenecji, Raoul St. Brioche w Wesołej Wdówce oraz Lis w Małym Księciu.

Raciborska Orkiestra Dęta "Plania" istnieje od roku 1946. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach orkiestr dętych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym, zajmując wysokie lokaty. Orkiestra wiele razy koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. na Europejskich Spotkaniach Folkloru w Gemünden, na spotkaniach Raciborzan w Roth oraz na festiwalu w Purmerade w Holandii, gdzie osiągnęła swój największy sukces - komisja wystawiła orkiestrze ocenę bardzo dobrą. W roku 2001 zostało powołane Stowarzyszenie pod nazwą: Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”. Orkiestra posiada szeroki repertuar utworów od muzyki klasycznej po rozrywkową.


Przed nami jeszcze dwa koncerty letnie. Tym razem odbędą się na przystani kajakowej. Na 9 sierpnia, na godzinę 20.00 zaplanowano kubańską potańcówkę, z kolei 25 sierpnia o godzinie 19.00 odbędzie się koncert "Plaża&Szanty".