Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Kultura

Wolontariusze z Indonezji i USA przyjechali do Raciborza uczyć języka angielskiego

15.07.2019 14:04 | 1 komentarz | rck

Pierwszy tydzień tegorocznych warsztatów międzykulturowych prowadzonych w języku angielskim dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Understand" za nami.

Wolontariusze z Indonezji i USA przyjechali do Raciborza uczyć języka angielskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już trzeci rok współpracy Raciborskiego Centrum Kultury z największą organizacją młodzieżową na świecie AEISEC (oddział Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach). W poprzednich latach mieliśmy okazje gościć: Kinzę Zeb z Pakistanu, Sharon Tong z Hong Kongu, Hanę Latović z Zagrzebia, Cristinę Mora z Hiszpanii oraz Saschina Oberoi z Indii. W tym roku naszymi gośćmi są: Gabriel Hayuno z Indonezji i Benjamin Reinhardt z USA. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. W młodszej (7-12 lat), dzięki nauce poprzez zabawę, dzieci poznają podstawowe zwroty i wyrażenia w języku angielskim oraz indonezyjskim. Powadzone są zabawy ruchowe połączone z nauką słówek oraz ćwiczenia językowe z quizami dotyczącymi wymowy. Nasi wolontariusze przygotowali również prezentacje multimedialne o kulturze, tradycyjnych potrawach, największych zabytkach czy narodowych sportach. W grupie starszej powyżej 13 r. ż. młodzież doskonali umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez udział w dyskusjach m. in. o stereotypach na temat ludzi z Azji czy ciekawostkach geograficznych.

W ubiegłym tygodniu nasi goście mieli okazję spotkać się z wiceprezydentem miasta - Michałem Fitą oraz organistą kościoła farnego Arkadiuszem Popławskim, z którym Gabriel mógł zagrać po wieczornej mszy. Poza zajęciami w RCK nasi goście zwiedzają Racibórz oraz jego okolice.

W miniony weekend przy okazji INTRO Festivalu 2019, na raciborskim zamku stworzono stoisko RCK i AIESEC, przy którym można było spotkać Gabriela i Bena w towarzystwie 20 innych wolontariuszy oraz pracowników Raciborskiego Centrum Kultury. Nasi goście zwiedzili również Browar Zamkowy.

W tym tygodniu wraz z Benem, Gabrielem i raciborskimi uczestnikami projektu "Understand" zaplanowaliśmy piknik grillowy w RCK DK „Strzecha”, a także wycieczkę do zoo w Opolu.

Jak widać nasze warsztaty to nie tylko teoria ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, wymiana doświadczeń oraz możliwość funkcjonowania w życiu codziennym, posługując się językiem angielskim. Dla dzieci i młodzieży, które nie zdążyły bądź nie mogły wziąć udziału w zeszłym tygodniu zapraszamy w kolejnych dniach od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.30 - 12.00 dzieci w wieku 7- 12 oraz 13.00 - 15.30 młodzież powyżej 13 lat.

Chcielibyśmy się również podzielić dobrą nowiną: przedłużamy projekt o kolejne 3 tygodnie, w związku z czym warsztaty potrwają aż do 14 sierpnia! Hurra!

źródło: RCK