Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Kultura

Grupa Bez Nazwy i Agnieszka Kawulok w parku Roth [ZDJĘCIA]

08.07.2019 12:07 | 0 komentarzy | ż

Koncert odbył się 7 lipca o godz. 18.00 w Parku im. Miasta Roth.

Grupa Bez Nazwy i Agnieszka Kawulok w parku Roth [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół powstał w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M. Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Po reaktywacji w Domu Kultury "Strzecha" zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą - w Czechach, Niemczech i na Słowacji. W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, zaś w 2016 roku Jan Ploch.

7 lipca Grupa Bez Nazwy wystąpiła w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisz, Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisze, Krzysztof Fulneczek – gitara. W repertuarze grupy znalazły się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne. Muzykom towarzyszyła Agnieszka Kawulok.

Kolejne koncerty odbędą się 21 lipca w Parku Roth (godz. 18.00, orkiestra Plania oraz soliści), 9 sierpnia (potańcówka kubańska, godz. 20.00, bulwary nadodrzańskie), 25 sierpnia (koncert "Plaża&Szanty", godz. 19.00, bulwary nadodrzańskie).

źródło: RCK