Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Kultura

Już wkrótce prawdziwe święto kultury w powiecie wodzisławskim!

12.06.2019 10:59 | 0 komentarzy | art

Już niedługo, we wtorek 18 czerwca na Rynku w Wodzisławiu Śląskim w godzinach 11.00-19.00 odbędzie się Powiatowy Festiwal Kultury, organizowany przez Powiat Wodzisławski z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego.

Już wkrótce prawdziwe święto kultury w powiecie wodzisławskim!
Ubiegłoroczny festiwal kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed nami barwne, roztańczone i rozśpiewane widowisko. Festiwal będzie okazją do ciekawego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Na dużej scenie wystąpi kilkanaście formacji tanecznych i wokalnych. Wśród nich znajdą się tak znane grupy jak np. mażoretki „Fenix” z Radlina (na niedawnych Mistrzostwach Polski Mażoretek, tancerki z radlińskiego zespołu „Fenix” zdobyły łącznie 15 medali!). Wystąpi także, mająca już ponad 20 letnią tradycję, „Formacja Taneczna Tornado” i nieco młodszy zespół taneczny „Dynamic Team” z Pszowa, zaprezentuje się „Eksplozja” z Rydułtów, zaśpiewa zespół wokalny „Adagio” z Mszany, do wspólnej aktywności zachęci też „Teatr Tańca Memento” z Wodzisławia Śląskiego.

A to tylko drobna część przygotowanych atrakcji. Na scenie, już po południu, z rockowym brzmieniem zaprezentuje się zespół „Optymalni” z Marklowic, a na zakończenie festiwalu zagra „Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana” pod dyrekcją Aleksandra Knury.

Oprócz sceny głównej, która będzie naszą wyspą „Muzyczno – taneczną”, na festiwalową publiczność czekać będą także inne wyspy tematyczne: „Książki i teatru” - tam oprócz propozycji ciekawej lektury, zagadek i rebusów literackich, gier i zabaw, można będzie zapoznać się z rekwizytami teatralnymi, a nawet przebrać się w prawdziwe teatralne kostiumy. Najmłodsi poznają tajniki wykonywania kukiełek i sami będą je mogli zrobić pod okiem instruktora. Kolejna wyspa, wyspa „Wernisaży”, to wystawy fotografii, obrazów, grafiki i rzeźby. Wyspa „Artystyczno - regionalna” to propozycja udziału w warsztatach tworzenia witraży, ceramiki, dekupażu, rękodzieła i haftu.

Wszystkiego, co będzie się działo na wodzisławskim rynku 18 czerwca, wymienić się nie da. Malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie kredą, zabawy z chustą – to także czeka na Was na naszym Festiwalu. Dla dbających o figurę serwowane będą koktajle fit, przygotowywane na miejscu z ekologicznych produktów. Wszystkie atrakcje, łącznie z degustacjami, będą bezpłatne.

- Celem i ideą Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu wodzisławskiego w atmosferze wspólnej zabawy - podkreśla Józef Szymaniec ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.