środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Kultura

Zobaczcie, jak było na II Raciborskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA, LIVE]

07.06.2019 23:16 | 0 komentarzy | mad

To jeden z punktów Festiwalu Śląsk - Kraina Wielu Kultur. Za organizacją wydarzenia stoi Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". A jego pomysłodawcą jest Aldona Krupa – Gawron.

Zobaczcie, jak było na II Raciborskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA, LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw koncert, a późnej widowisko taneczne pt. "W poszukiwaniu kwiatu paproci". W piątkowy wieczór 7 czerwca w parku im. Miasta Roth po raz drugi zorganizowano Raciborską Noc Świętojańską. Dla raciborzan wystąpiło międzynarodowe grono, bo obok zespołów z Raciborza, Zawady Książęcej i Augustowa, zaprezentowali się tancerze z Ukrainy oraz Słowacji.

Festiwal Śląsk - Kraina Wielu Kultur ukazuje kulturową mozaikę Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować m.in. kulturze polskiej, czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Festiwal rozpoczął się w czwartek 6 czerwca występem w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Piątek to z kolei czas na Noc Świętojańską, najpierw jednak odbyła się XVI Międzynarodowa Taneczna Balloteka w Żorach. A to nie koniec atrakcji. Już 8 czerwca o godzinie 15.00 z placu Długosza na Zamek Piastowski wyruszy korowód. O godzinie 15.30 odbędzie się natomiast koncert galowy na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Niedzielne obchody rozpocznie msza św. w kościele p.w. WNMP w Raciborzu, którą zaplanowano na godzinę 10.30. Godzina 15.00 to czas na festiwal "Kapryśne lato" w Haju ve Slezsku w Czechach.